شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670079
نمادی از فرهنگ خالصانه؛

بسیج؛ هوشمند و مقتدر در مقابله با تروریسم/ دلاورمردانی که در جدال با کرونا سنگ تمام گذاشتند

بسیج؛ هوشمند و مقتدر در مقابله با تروریسم/ دلاورمردانی که در جدال با کرونا سنگ تمام گذاشتند
ایران در مبارزه با تروریسم بین المللی نقش مهمی داشته که این نقش توسط بسیجی ها صورت گرفته است، بسیجیانی که این روزها با حضور جهادگونه خود در میدان نبرد با کرونا سنگ تمام گذاشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، تکیه گاهشان خدا و اخلاص و راستگویی، رمز ماندگاری شان است، مادیات برایشان معنایی ندارد، اما با نیرویی راسخ خواب را از چشم دشمنان ایران اسلامی ربوده اند و در معاملات جهانی ایفاگر نقشی مهم و برجسته هستند.

بسیجانی که همیشه با اراده راستین و با حضور معجزه گرانه شان در صحنه های حق علیه باطل از هشت سال جنگ تحمیلی گرفته تا مقابله با گروهک های تروریستی در ایران اسلامی و حتی فراتر از مرزها پیروزی را ازآن جبهه اسلامی کرده اند.

این روزها هم که جامعه جهانی در نبرد با کروناست، با گذشتن از جان و مالشان وارد صحنه شده اند و از هیچ کوششی در راستای مقابله با این ویروس منحوس فروگذار نمی کنند، همه هدفشان این است که گره ای بگشایند و از این میدان نیز پیروز خارج شوند.

نقش آفرینی بسیج در ابعاد مختلف
 
در همین راستا، احمد رضا طاهری، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بسیج را برای جوانان شورآفرین، برای دشمنان بیم آفرین و برای دوستان امید آفرین توصیف می کنند، بیان کرد: بسیج در ابعاد و حوزه های مختلف نقش آفرین بوده، در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و عمرانی، سیاسی و امنیتی نقش این نهاد نه تنها در کشور بلکه در منطقه برجسته است.
 
وی افزود: بسیج به عنوان نیروی توانمند نقش مهمی در کشور ایفا کرده و بخشی از بار سنگین دولت را بر عهده گرفته، یکی از اهداف این نهاد مردمی کمک به دولت در سازندگی است و در این راستا بسیار خوب پیش رفته است.
 
این کارشناس سیاسی اضافه کرد: نمونه ها و مثال‌های مختلفی را از نقش بسیج در مقابله با مشکلات می توان ذکر کرد، از کمک به مردم در حوادث طبیعی چون سیل و زلزله گرفته تا امور عمرانی، آبادانی، امنیتی و سیاسی در سطوح مختلف که نمونه آن اشتغال حدود 9 هزار بسیجی اهل سنت در طرح امنیت منطقه بلوچستان است.  
 
طاهری با بیان این که این تعداد جدا از بسیجی هایی هستند که به صورت آزاد در ارگان های مختلف منطقه بلوچستان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: این آمار فقط به جنوب سیستان و بلوچستان اختصاص دارد و اگر بخواهیم کل استان را مثال بزنیم با آمار بیشتری مواجه خواهیم شد، بنابراین، در ارتباط با امنیت مرزهای این خطه بسیج نقش مهمی ایفا کرده است.
 
به گفته وی، هرگاه کشور با بحران‌های طبیعی و سیاسی مواجه بوده، نقش بسیجی ها جهت مقابله با چنین بحران هایی بیشتر برجسته شده است.
 
این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: بسیج همواره با فرهنگ بیگانه یا آنچه از آن به عنوان تهاجم فرهنگی یاد می‌شود مقابله کرده و ترویج دهنده فرهنگ ایران اسلامی بوده است.
 
وی اضافه کرد: بسیج فعالیت های خود را محدود به داخل نکرده، بلکه فراتر از مرزهای کشور ایفای نقش کرده است، این نهاد فراگیر همواره سعی داشته با هوشمندی، چه به صورت نرم افزاری و چه سخت افزاری، با دشمن مقابله کند.

ریشه های فرهنگ بسیجی را باید در سپاه جست
 
وی گفت:  ریشه های فرهنگ بسیجی را باید در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یافت که خود از اساسی ترین پشتوانه های نظام به شمار می‌رود‌، یکی از مهمترین نهادهایی که نماد مقاومت و قدرت است.
 
به گفته این کارشناس، قدرت و اقتدار نظام در منطقه و رویارویی آن با قدرت‌های جهانی را می توان در فداکاری ها و حضور هوشمندانه و مقتدرانه سپاه و بسیج و شهیدانی یافت که در عرصه های مختلف با گروه های تروریستی، سازمان‌های جاسوسی و امنیتی بیگانه و کشورهایی چون آمریکا و اسرائیل در دفاع از حاکمیت جمهوری اسلامی جنگیده اند.
 
طاهری تصریح کرد: امروز نظام اسلامی ایران امنیت خود را مدیون بسیجی ها می‌داند، مسئله ای که رهبر انقلاب بارها در فرمایشات خود به آن اشاره کرده اند.
 
وی با بیان این که نقش بسیج در تحولات منطقه ای نیز حائز اهمیت است، عنوان کرد: اگر حضور بسیجی ها در سوریه شکل نمی‌گرفت، دولت بشار اسد ممکن بود به راحتی به دست آمریکایی ها بیفتد.
 
این کارشناس سیاسی با اشاره به این که نباید از این نکته غافل ماند که ایران در مبارزه با تروریسم بین المللی نقش مهمی داشته است، ادامه داد: جمهوری اسلامی در شکست القاعده و داعش نقش کلیدی ایفا کرده که توسط بسیجی ها صورت گرفته، بارزترین نمونه آن حاج قاسم سلیمانی است، مردی که نه تنها در منطقه بلکه در دنیا شهرت دارد.
 
طاهری تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی یکی از مهمترین چهره هایی به شمار می رود که در استراتژی های صلح، جنگ و دفاع مطرح بوده است، درباره شخصیت و ویژگی های شهید سپهبد قاسم سلیمانی که خود از دل بسیج بخواسته است، هزاران صفحه می‌توان مطلب نوشت، وی آنچنان سد راه سیاست‌های آمریکا در منطقه شده بود که به صورت ناجوانمردانه به شهادت رسید، دوست و دشمن در دنیا، نحوه ترور سپهبد سلیمانی را به شدت محکوم کردند.
 
این کارشناس گفت: شخصیت‌های قدرتمند امنیتی و نظامی ایران چون شهید سلیمانی همواره برای قدرت‌های غربی در منطقه یک تهدید به شمار می‌روند، به تعبیری دیگر، این نوع تهدیدها به نوعی اقتدار ایران به حساب می آیند که چنین اقتداری توسط بسیجی ها به نمایش گذاشته می شود.
 
‌کارساز بودن فعالیت بسیجیان در زمان بحران
 
ملک فاضلی، نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و‌ سوران و مهرستان در گفت و نیز ضمن تبریک به بسیجیان به مناسبت هفته بسیج، در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: بسیج در تمامی عرصه ها کارساز بوده و در زمان بحران، سیل، زلزله، شیوع بیماری و دیگر موارد حضور موثری داشته، این نهاد مردمی، با شیوع کرونا نیز در چند حوزه ورود پیدا کرد و تا کنون عرصه سلامت را ترک نکرده است.
 
وی با اشاره به حضور و فعالیت محسوس و نامحسوس بسیج در حوزه سلامت، ادامه داد: این نهاد انقلابی هر کجا که مشکلی به وجود آمده، خدمتی ارائه کرده است.
 
فاضلی با بیان این که قدردان و سپاسگذار خدمات و زحمات بسیجیانی هستیم که جان خود را برای حفظ سلامت شهروندان به خطر انداخته اند، خاطر نشان کرد: طرح رزاق یکی از طرح های اشتغال زایی و محرومیت زدایی سپاه و بسیج است که با توجه به درخواست های انجام شده و احساس نیاز قرار است تا شعاع ۴۰ کیلومتر تا مرز گسترش پیدا کند.
 
وی تصریح کرد:  برخی از افراد ساکن در جوار مرز به دلیل نبود شغل به شهر مهاجرت کرده و حاشیه نشین شده بودند که معضلات و مشکلاتی را به همراه داشته است، اما با اجرای طرح رزاق بسیج، به خانه و کاشانه خود در نواز مرزی در حال بازگشت هستند.
 
نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان گفت: اگر در آینده نیز از این طرح بی نهایت موثر که در حال توزیع عادلانه سوخت در دل مناطق مرزی است و اشتغال زایی به همراه داشته، استفاده صحیح شود، در نهایت منجر به امنیت پایدار می شود و خدمات شایسته ای را به مردم مرز ارائه می کند.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1670079
ارسال نظر
نظرات