شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670082
مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمان عنوان کرد؛

نهضت ۱۰۰ دانشجو معلم بسیجی کرمانی برای رفع محرومیت‌های آموزشی/ بازشدن گره کور ازدواج با طرح نماینده ۱۲ میلیونی

نهضت ۱۰۰ دانشجو معلم بسیجی کرمانی برای رفع محرومیت‌های آموزشی/ بازشدن گره کور ازدواج با طرح نماینده ۱۲ میلیونی
رضا اسماعیل کاخ گفت: تیم صد نفره ای از بسیجیان دانشگاه فرهنگیان استان کرمان به صورتجهادی مشخص و با هماهنگی های بسیج دانش آموزی، مقرر شده است که چند مدرسه به منظور تدریس برای دانش آموزانی که از تحصیل عقب مانده اند، با رعایت کامل پروتکل بهداشتی در اختیار ما قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا اسماعیل کاخ در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه بسیج دانشجویی فعالیت خود را حول دو محور نهضت جوانان مسئله محور و رشد و کادر سازی انجام می دهد، گفت: محور اول در زمینه تمامی چالش ها و مشکلاتی است که وجود دارد و در این زمینه ابتدا تیم مسئله محور را تشکیل می دهیم که مسئله مربوطه مورد شناسایی قرار بگیرد و راهکار آن نیز مشخص می شود تا بتوانیم آن را به گفتمان تبدیل کنیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمان با اشاره به اینکه زمانی که مسئله به گفتمان تبدیل شد؛ حول دو محور مطالبه گری و عملیات جهادی فعالیت می کنیم، عنوان کرد: عملیات جهادی ابعاد مختلفی دارد که خدمات کمک مؤمنانه یکی از بخش های آن است.

وی در خصوص محور دوم فعالیت بسیج دانشجویی رشد و کادر سازی ابراز کرد: در این روند دانشجو را از لحاظ اخلاقی، بصیرتی، معرفتی، مهارتی ارتقا می دهیم؛ به این صورت که از طریق دوره های خط امام استانی و کشوری و طرح ولایت استانی و کشوری به لحاظ آکادمیک به آنها تغذیه فکر می دهیم.

اسماعیل کاخ با بیان اینکه امسال به جهت شیوع بیماری کرونا، برنامه های رشد و کادر سازی را در بستر فضای مجازی انجام داده ایم، اظهار کرد: در حوزه عملیات نیز، گروه های جهادی فعالیت های محرومیت زدایی خود را انجام می دهند و ضمن اینکه در حوزه مطالبه گری جلساتی را با استاندار و نمایندگان استان داشته ایم.

این مقام مسئول در خصوص فعالیت سازمان بسیج دانشجویی استان کرمان در خصوص طرح نماینده دوازده میلیونی عنوان کرد: از این حیث دوازده میلیونی گفته می شود که در کشور دوازده میلیون مجرد داریم و در این عرصه قانون وضع شده است که دولت به راحتی می تواند بستر ازدواج جوانان را فراهم کند.

مسئول سازمان بسیج استان کرمان افزود: تمام قوانین مربوط به ازدواج را جمع آوری کرده ایم و در قالب یک جزوه به دست تمام نمایندگان مجلس رسانده ایم تا نمایندگان در این زمینه از دولت مطالبه کند که چرا این قوانین تصویب شده را اجرا نمی کند.

وی ادامه داد: در هفته بسیج، برگزاری جشنواره نجم (نهضت جوانان مسئله محور) را در دوم آذر ماه داشته ایم که در این جشنواره از جزوه ای که تمامی مسائل و مشکلات استان در آن جمع آوری شده است، رونمایی شد.

اسماعیل کاخ ابراز کرد: سازمان بسیج دانشجویی استان کرمان سخنان رهبر فرزانه انقلاب را در خصوص بیماری کرونا در زمینه مطالبه گری، محدودیت ها، توسل به ائمه اطهار علیه السلام و ...  در ده بند جمع آوری کرده است که از آن به یک فرآیند، به یک چارت و به یک تشکیلات رسیدیم و بر اساس آن ستاد تشکیل داده ایم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آموزش یکی از موضوعاتی است که توسط ستاد پیگیری می شود، اظهار کرد: دانش آموزانی که از تحصیل عقب مانده اند و امکانات و تجهیزاتی ندارند، باید دیده و از تحصیل برخوردار شوند؛ بنابراین در این زمینه با نیروهای بسیج دانشگاه فرهنگیان که به آنان دانشجو معلم گفته می شود هماهنگ کرده ایم.

وی در پایان با اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: تیم صد نفر از دانشجو معلمان در سطح استان به صورت جهادی مشخص و با هماهنگی های بسیج دانش آموزی، مقرر شده است که چند مدرسه به منظور تدریس با رعایت کامل پروتکل بهداشتی در اختیار ما قرار گیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670082
ارسال نظر
نظرات