شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670105
در نشست خبری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مطرح شد؛

تصمیم‌گیری رفع مشکل پسماند با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی

تصمیم‌گیری رفع مشکل پسماند با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه زباله های عفونی می توانند سبب اشاعه بیماری شوند، گفت:در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بزرگ جمع‌آوری، بی‌خطرسازی و دفن زباله‌ها در حال واگذاری به شرکت‌های پیمانکاری است و خطری از این جهت وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس محمدمهدی بانشی در نشست ستاد تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف پسماندهای عفونی که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، گفت: زباله‌های عفونی یکی از معضلاتی است که با آن مواجه هستیم چرا که به دلیل خطرناک بودن می‌توانند باعث اشاعه بیماری شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: به همین دلیل جمع‌آوری، دفن و بی‌خطرسازی زباله‌ها مستلزم دستورالعمل خاصی است.

وی ادامه داد: در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بزرگ جمع‌آوری، بی‌خطرسازی و دفن زباله‌ها در حال واگذاری به شرکت‌های پیمانکاری است و خطری از این جهت وجود ندارد.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: معضلی که وجود دارد زباله‌های بخش خصوصی، کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی است که فرآیند آن دچار مشکل شده و متولی خاصی ندارد، نیاز است میان سازمان‌های شهرداری، محیط زیست، نظام پزشکی و بخش خصوصی و دانشگاه علوم پزشکی تعامل بیشتری ایجاد شود.

مدیر سلامت و محیط کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: زباله‌های عفونی در استان به معضلی جدی تبدیل شده بود به همین دلیل بهمن سال قبل طی قراردادی مواردی را به بخش خصوصی واگذار کردیم که بی‌خطرسازی را انجام دهند اما علی‌رغم اینکه قرارداد امضا و مصوبات انجام شد بخشی از کار در قرار داد دیده نشد به همین دلیل در برخی بیمارستان‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم.

فروزان ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات عدم همکاری بخش‌های خصوصی از جمله نظام پزشکی، مطب و درمانگاه‌ها است که باید پای کار بیایند و به تعهدات خود عمل کنند، البته  مشکل بخش‌های آزمایشگاه، مطب‌های پزشک عمومی، درمانگاه خصوصی و دندانپزشکی‌ها فعلا برطرف شده است.

وی با بیان اینکه دنبال می‌کنیم تا بخش‌های فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی و سایر بخش‌ها را وارد این قرار داد کنیم، خاطرنشان کرد: مقرر شد به جهت رفع مشکلات فعلی و قرارداد سال آینده نشست بعدی در خصوص تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف زباله‌ها با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شود.

 این جلسه با حضور محمد مهدی بانشی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، طالب نظری جانشین معاونت درمان دانشگاه و نمایندگانی از سازمان محیط زیست، دفتر فنی استاندار، شهرداری یاسوج، مدیر داخلی بیمارستان امام سجاد علیه (ع) و نماینده سازمان پزشکی در دفتر این معاونت برگزار شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670105
ارسال نظر
نظرات