شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:05 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670116
نیکزاد:

بودجه تأمین قیر تا پایان هفته تزریق می‌شود

بودجه تأمین قیر تا پایان هفته تزریق می‌شود
بررسی روند تخصیص اعتبارات قانون قیر رایگان با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس برگزار و مقرر شد بودجه تأمین قیر تا پایان هفته تزریق شود که بر همین اساس 140 میلیون متر مربع جاده بزودی آسفالت و روکش خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست مشترک علی نیکزاد نایب رئیس مجلس با مسئولان دستگاه های اجرایی از جمله وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و سازمان جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی با دستور کار بررسی روند اجرای قانون الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و تأمین قیر رایگان صبح امروز دوشنبه برگزار شد.

نیکزاد در تشریح نشست امروز، گفت: هر کمیسیون در مجلس شورای اسلامی چندین اولویت دارد، حال یکی از اولویت های کمیسیون عمران در مجلس یازدهم، بحث تأمین قیر بود که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته، قانون مذکور تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، قرار نیست که حواله قیر رایگان میان دستگاه ها توزیع شود تا از این محل رانت و فساد رخ دهد، بلکه قرار است اعتباری حدود 4 هزار میلیارد تومان با تخصیص صد درصد از طریق سازمان برنامه و بودجه  در اختیار دستگاه ها قرار گیرد.

نیکزاد افزود: بر اساس قانون مذکور،50 درصد از این اعتبارات در اختیار وزارت راه و شهرسازی 21 درصد در اختیار بنیاد مسکن، 17 درصد در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری ها وزارت کشور، 5 درصد در اختیار نوسازی مدارس، 4 درصد در اختیار سازمان جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی و 3 درصد در اختیار بسیج سازندگی قرار می گیرد. پس از آن این اعتبارات از سوی دستگاه ها به صورت استانی در اختیار سازمان های مربوطه قرار گرفته و آن ها از این محل اعتباری، صرفا اقدام به تأمین قیر می کنند.

وی گفت: در نشست امروز مقرر شد که دستگاه های تعیین شده در قانون الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، ظرف 48 ساعت جداول استانی خود را به مجلس و سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند تا ان شاء الله تا پایان هفته، اعتبارات مذکور اختصاص یابد. با اجرای قانون مذکور، 140 میلیون متر مربع آسفالت و روکش خواهد شد. 

 

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1670116
ارسال نظر
نظرات