شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670127
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی/ استقبال مردمی از پویش‌های مجازی کتاب

استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی/ استقبال مردمی از پویش‌های مجازی کتاب
حامد زارعی گفت: از ابتدای شیوع کرونا و با توجه به ادامه دار بودن آن، از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی استفاده می شود که با استقبال مردم مواجه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حامد زارعی، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا اقداماتی از سوی این اداره کل برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام شده است.

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته همزمان با تعطیلی مدارس، همه کتابخانه های عمومی نیز تعطیل شد و در این راستا به صورت دورکاری فعالیت فرهنگی خود را انجام دادیم و با توجه به اینکه ما نیز همچون دیگر دستگاه ها تجربه چنین کاری را نداشتیم، سازگاری با شرایط جدید اندکی زمان بر بود.

این مقام مسئول اظهار کرد: در ماه های قبل، فعالیت حضوری به جز در نقاط سفید تعطیل شد و با مجوز فرمانداری ظرفیت کتابخانه‌ها به ۵۰ درصد رسید و امانت کتاب با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برقرار بود.

وی تصریح کرد: با توجه به ادامه دار بودن بحران کرونا، فعالیت‌های ما در فضای مجازی بیش از گذشته شده و از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای ترویج کتابخوانی استفاده می شود.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام و صفحاتی که در سایر شبکه ها ساخته شده است بخشی از ارائه محتوا از سوی همکاران انجام می شود، معرفی خدمات کتابخانه های عمومی، خدمات غیر حضوری و بحث‌های محتوایی در این شبکه ها انجام می شود.

زارعی بیان کرد: بخشی هم محتواهایی را شامل می شود که برای خود مردم طراحی شده است و ما در صفحات مجازی نهاد کتابخانه ها به نمایش گذاشته می شود تا در اختیار مردم قرار گیرد.

وی عنوان کرد: همچنین چندین پویش در فضای مجازی توسط کتابخانه‌های عمومی برگزار شده است و مردم در آن ها مشارکت داشته و محتوا تولید کرده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670127
ارسال نظر
نظرات