شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 23:07 منتشر شده در مورخ: 1399/09/03 شناسه خبر: 1670274

تولید سالانه یک تن عسل توسط یک تولید کننده بسیجی در شهرستان صحنه

تولید سالانه یک تن عسل توسط یک تولید کننده بسیجی در شهرستان صحنه
حمزه حاتمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته در هر سال یک تن عسل تولید کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، زنبور عسل یکی از با هوش ترین حیوانات پس از انسان است و زندگی شگفت انگیزی دارد، این موجودات خارق العاده هر گاه حس کنند کسی به حریم قانونی آن ها نزدیک می شود سریع به یکدیگر ملحق و با هم متحد می شوند و به تجاوزگر حمله می کنند.

ولی اگر کسی قدری دود تهیه و پراکنده کند و دست خود را آهسته وارد کندو کند زنبورها برای این غارتگری با او کاری ندارند شاید به این دلیل که فکر می کنند این تجاوزگر به کندو یکی از عوامل طبیعی است که مبارزه با آن بیهوده و محال است.

شاید به همین دلیل است که زنبورهای عسل بعد از اینکه بوی دود را استشمام می کنند و می بینند عسل آنها به یغما می رود به جای اینکه به انسان حمله ور شوند، بنابر روحیه دور اندیشی فوق العاده ای که دارند به طرف عسل می روند و مقدار زیادی از عسل را در کیسه هایشان قرار می دهند. که اگر مجبور به مهاجرت شدند بتوانند شهر دیگری به وجود آورند یا اگر شهر آنها خراب شد بتوانند در همان محل شهر دیگری بسازند.

شهرستان صحنه یکی از تولید کنندگان عسل در استان کرمانشاه است که به دلیل وجود مراتع، باغات، گلها و درختان متنوع عسل بسیار مرغوبی تهیه می شود.

حمزه حاتمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته  در هر دوره یک تن عسل تولید کند.

وی عنوان کرد: من حمزه حاتمی اهل روستای درکه شهرستان صحنه قبلا به حرفه آرماتور بندی مشغول به کار بودم ولی به دلیل مشکلات خاص نتوانستم به حرفه مورد علاقه خودم که تولید زنبور عسل است فعالیت کنم.

حاتمی با اشاره به اینکه ده میلیون تومان از بسیج سازندگی وام دریافت نموده ام تصریح کرد: در هر دوره پرورش زنبور عسل بیش از یک تن عسل تولید می شود.

وی به بیان اینکه در این کار دو نفر اشتغال زایی مستقیم داشته ام گفت: این دونفر از افراد خانواده خودم هستند که با همکاری هم درحال کمک به جریان اقتصاد مقاومتی هستیم.

این تولید کننده عسل گفت: فصل برداشت عسل از کندوها اردیبهشت تا اواخر تابستان است و بازار فروش متوسطی دارم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670274
ارسال نظر
نظرات