شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670319
تلاشهای جهادی برای قطع زنجیره ویروس کرونا؛

سپاه همپای مدافعان سلامت در میدان مبارزه با کرونا/ از توزیع 60 هزار بسته معیشتی تا اجرای طرح «حاج قاسم سلیمانی» در کردستان

سپاه همپای مدافعان سلامت در میدان مبارزه با کرونا/ از توزیع 60 هزار بسته معیشتی تا اجرای طرح «حاج قاسم سلیمانی» در کردستان
با شیوع ویروس کرونا در کشور و درگیرشدن کردستان با این ویروس، سپاه بیت‌المقدس کردستان از همان ابتدا با بسیج تمامی امکانات برای کمک به پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس و قطع زنجیره انتقال پای کار بوده و هر روز جدای از ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی، کارگاه‌هایی برای تولید ماسک و لباس‌های ایزوله افتتاح کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، با شیوع ویروس کرونا در کشور و درگیرشدن کردستان با این ویروس، سپاه بیت‌المقدس کردستان از همان ابتدا با بسیج تمامی امکانات برای کمک به پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس و قطع زنجیره انتقال پای کار بوده و هر روز جدای از ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی، کارگاه‌هایی برای تولید ماسک و لباس‌های ایزوله افتتاح کرده است.

اجرای "طرح حاج قاسم سلیمانی" برای مقابله با کرونا

برگزاری رزمایش آمادگی سپاه برای مقابله با کرونا، گندزدایی و ضدعفونی معابر عمومی و محلات حاشیه‌ای شهرها، راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و لباس‌های ایزوله بیمارستانی، اعزام امدادگران بسیجی برای کمک به کادر درمانی در سقز و ایجاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونا از برنامه‌هایی است که سپاه بیت‌المقدس کردستان برای کمک به پیشگیری از ابتلای مردم به کرونا انجام داده و حال به طور دیگری استمرار دارد.

چرا که سپاه بیت المقدس کردستان این‌بار با اجرای "طرح حاج قاسم سلیمانی" برای مقابله با کرونا به میدان آمده و از اول آذر ماه همزمان با نخستین روز از آغاز محدودیت‌های کرونایی و دومین روز از هفته بسیج برای جلوگیری از گسترش این ویروس منحوس و قطع زنجیره انتقال آن در کردستان عزم خود را جزم کرده است.

سپر سپاه در مقابله با کرونا 

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: امروز موضوع کرونا به یکی از مباحث مهم در کشور ما و سایر نقاط جهان تبدیل شده و خوشبختانه ما در کشورمان با بهره‌گیری از فرهنگ و روحیه جهادی گام‌های مؤثری برای مقابله با آن برداشتیم.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی هم کرونا معضلی است که مانند جنگ نظامی، جنگ اقتصادی، جنگ میکروبی و غیره نیاز به با هم بودن و مهار شرایط کنونی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی دارد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: لازم است که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نیز نکات بهداشتی برای مهار ویروس کرونا تلاش کنیم و خوشبختانه در این مدت زمان دانشگاه‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی، مردم و دانشجویان همگی اقدامات خوبی را برای مهار و قطع زنجیره کرونا انجام دادند تا آسیب‌ها را کمتر کنند.

وی بر مشارکت فعال و همکاری دستگاه‌ها به‌منظور بیماریابی و حمایت از بیماران کرونایی در مناطق محروم  استان تاکید کرد و گفت: در این راستا تفاهم‌نامه سه جانبه بین دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و استانداری منعقد شده است.

وی افزود: در این طرح با استفاده از ظرفیت‌های خوب بسیج و نیروهای مردمی برای قطع زنجیره شیوع کرونا به ازای هر 25 هزار نفر دو پایگاه در هر منطقه در این امر فعالیت خواهند کرد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان با بیان اینکه نیروهای بسیج مردمی در این طرح با حضور در محلات، بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا را شناسایی کرده و در صورت نیاز به بیمارستان منتقل می‌کنند، گفت: شناسایی زودهنگام بیماران، قرنطینه خانگی و غیرخانگی و مراقبت از بیماران توسط تیم‌ها، توسعه درمان سرپایی، افزایش نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، افزایش تست هدفمند و هوشمند، قرنطینه و ردیابی هوشمند بیماران، اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی» از اهداف اجرای این طرح است.

وی با تاکید بر ضرورت بیماریابی سریع، انجام تست‌ و نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل‌ها و قرنطینه کردن افراد بیمار و مشکوک در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین استان تصریح کرد: برای اجرای این طرح باید از ظرفیت فرمانداران، بخشداران، معتمدین، متنفذین محلی، رسانه‌ها و فضای مجازی در جهت اقناع‌سازی عمومی مردم استفاده کرد.

سردار حسینی استفاده از همه امکانات دولتی و پای کار آمدن تمام مسئولان در روند اجرای این طرح را ضوری دانست و یادآور شد: امیدواریم بتوانیم به لطف خدا در مهار و قطع زنجیره این ویروس منحوس موفق عمل کنیم.

افتتاح ۲۸ کارگاه تولید ماسک در سنندج

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک و لباس‌های ایزوله را جهاد دانست و گفت: مردم در این شرایط هر آنچه دارند پای کار آورده و بهداشت و درمان را تنها نگذاشته‌اند.

سردار حسینی اذعان داشت: افتتاح بیست و هشتمین کارگاه تولید ماسک و لباس‌های ایزوله بیمارستانی در کردستان با حضور بسیجیان بیانگر تلاش همگانی برای شکست ویروس کرونا است.

 وی همچنین گفت: سپاه در کنار مردم است و حضور گروه‌های جهادی و بسیجیان اقشار در زمینه‌های تولید، ضدعفونی و توزیع اقلام بهداشتی ومعیشتی مصداق بارز این گفته‌هاست.

 سردار حسینی تولیدات ماسک، محلول‌های ضدعفونی و ملزومات پزشکی در کشور را مصداق بارز جهش تولید خواند و اذعان کرد: در این شرایط که مردم با فکر و خلاقیت و از امکانات محدود در زمینه برطرف‌کردن مشکلات اهتمام جدی دارند کمک به جهش تولید است.

خدمات مقابله‌ای سپاه در این یک جمله خلاصه نمی‌شود و هر چه از ایثارگری‌های فرزندان انقلاب در سپاه سربلند بیت المقدس بگویم آنطور که باید و شاید حق مطلب را ادا نکرده‌ایم.

توزیع 56 هزار و 720 بسته معیشتی در طرح کمک مومنانه

به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه و همدلی و مواسات در راستای کمک به اقشار نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا، سپاه بیت‌المقدس کردستان برای تحقق این فرمان تاکنون چهار مرحله تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی را برگزار کرده است.

در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه سپاه بیت‌المقدس در کردستان ۱۵ هزار و ۱۷۰ بسته معیشتی به ارزش ۴ میلیارد و ۵۵۱ میلیون تومان تهیه و توزیع شد و در مرحله دوم نیز در فاصله زمانی بسیار کوتاهی از مرحله اول، توزیع ۱۳ هزار بسته معیشتی و بهداشتی میان نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر استان کردستان صورت گرفت.

در مرحله سوم از رزمایش کمک مومنانه در کردستان نیز، ۱۵ هزار بسته معیشتی به دست نیازمندان رسید.

توزیع ۴۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان یکی دیگر از برنامه‌های سپاه کردستان در زمینه کمک مومنانه بود که در ایام محرم بین نیازمندان توزیع شد.

در مرحله چهارم کمک‌های مومنانه هم ۱۳ هزار و ۵۵۰ بسته معیشتی با همکاری بنیاد علوی بین نیازمندان استان کردستان توزیع شد.

شکست کرونا که یک شعار همگانی شده است، تحقق آن در گرو عمل به توصیه‌های مسوولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی است لذا می‌طلبد همه با همدلی و در خانه ماندن، به این شعار جامه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1670319
ارسال نظر
نظرات