شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670373
ناظر گمرکات استان خبر داد؛

ترخیص ۴۰ درصد کالاها از گمرکات استان بوشهر

ترخیص ۴۰ درصد کالاها از گمرکات استان بوشهر
قره‌بیگی گفت: ترخیص کالا از گمرکات استان بوشهر 40 درصد افزایش پیدا می‌کند و سرعت ترخیص کالاهای متروکه از گمرکات بوشهر بهتر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ بهروز قره بیگی ناظرگمرکات استان بوشهر گفت: ترخیص ۳۰ تا ۴۰ درصد از گمرکات استان بوشهر در دستور کار قرار دارد که فقط ۲۴هزار تن آن شامل برنج بوده است.

قره بیگی اظهار کرد: در اجرای مصوبه ستاد اقتصادی دولت که هفته گذشته ابلاغ شد، به صاحبان کالا اطلاع رسانی و بر این اساس جلساتی با همکاران مربوطه برگزار و روش‌های اجرایی ترخیص کالاها احصاء شد.

ناظرگمرکات استان بوشهر افزود: بالغ بر ۲۵۰۰ تن کالاهایی که عمدتاً اجزا و قطعات و مواد اولیه خط تولید هستند، مراحل خروجشان از گمرک در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ۳۰ تا ۴۰ درصد کالاهای متروکه از گمرک استان بوشهر ترخیص شده است، گفت: روال ترخیص کالاها بر اساس فهرست وزارت صمت در حال انجام است و مابقی کالاها نیز در مرحله خروج از گمرک قرار دارد.

قره بیگی اضافه کرد: دریافت کد ارز بانکی عمده مشکلات برای ترخیص کالا بود که شامل لاستیک کامیون هم شده است.

ناظرگمرکات استان بوشهر با بیان اینکه ۱۰۰ کانتینر به تعداد ۲۹ هزار لاستیک خودرو سنگین در گمرک بوشهر دپو شده است گفت: اولین مرحله خروج لاستیک از گمرکات استان بوشهر که بالغ بر ۱۱ کانتینر و شامل ۲۵۰۰ حلقه لاستیک می‌شود، در حال پیگیری است. مابقی کانتینرها مراحل تشریفات ترخیص آنها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۹ هزار تن کالای انباری و ۱۰۰۰ کانتینر در گمرکات استان متروکه بوده‌اند، خاطرنشان کرد: حدود ۳۲۰۰ قلم از این کالاها طی فهرستی از سوی وزارت صمت کد ارزی صادر و مشمول ترخیص شدند، اما مابقی کالاها نیز برای خروجشان باید منتظر فهرست جدید ابلاغی باشند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670373
ارسال نظر
نظرات