شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670391
رئیس سازمان مالیاتی خبر داد:

بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به آسیب‌دیده از کرونا

بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به آسیب‌دیده از کرونا
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی با توجه به اعمال محدودیت‌های شدید و تعطیل الزامی برخی کسب‌وکارها در برخی شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز، از تصویب و اجرای بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به شدت آسیب‌دیده از کرونا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امید علی پارسا خاطرنشان کرد: به سبب اوج‌گیری مجدد شیوع بیماری کووید 19 و اعمال محدودیت‌های شدید و تعطیل الزامی برخی کسب‌وکارها در شهرهای دارای وضعیت نارنجی و قرمز (بنا به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) ، مشاغل و کسب‌وکارها و فعالیت‌های شدیداً آسیب‌دیده از کرونا (بنا به تشخیص کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا) که در شهرهای مذکور قرار می‌گیرند، از حمایت‌های دولت بهره‌مند می‌شوند.

وی در خصوص مفاد این بسته حمایتی عنوان داشت: بر اساس این مصوبه، موارد مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین‌مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه 1399 لغایت یکم بهمن‌ماه 1399 باشد، و نیز احکام اجرای ماده 238 قانون مالیات‌های مستقیم و ماده 29 قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، همچنین با اشاره به تمدید یک‌ماهه مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال 1399 و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی بر اساس این مصوبه، اظهار داشت: بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب 1381/10/22 به‌شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا پایان سال 1399 تمدید می‌شود.

پارسا تصریح کرد: صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم تا پایان سال 1399 نیز بر اساس این مصوبه، نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

وی همچنین بیان کرد: کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم (وصول مالیات) تا 10 بهمن‌ماه 1399 برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص دیگر مصوبات این بسته حمایتی عنوان داشت: آخرین‌مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده 110 قانون مالیات‌های مستقیم که در بازه زمانی یکم آذرماه 1399 لغایت یکم بهمن‌ماه 1399 باشد نیز باتوجه‌به این مصوبه، تا تاریخ 15 بهمن‌ماه 1399 تمدید می‌شود.

 انتهای پیام

https://www.dana.ir/1670391
ارسال نظر
نظرات