شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:51 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670405
درخشش بسیجیان در روزهای کرونایی؛

بسیج جامعه پزشکی، یاریگر مدافعان سلامت است/ اعزام 88 تیم پزشکی به مناطق محروم در سیستان وبلوچستان

بسیج جامعه پزشکی، یاریگر مدافعان سلامت است/ اعزام 88 تیم پزشکی به مناطق محروم در سیستان وبلوچستان
بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون با حضور در مناطق شهری و روستایی، به مردم در مناطق دورافتاده و محروم خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، با شیوع ویرس کرونا در سیستان وبلوچستان بسیج و بسیجیان از هر قشری به صورت شبانه روزی برای مقابله با این ویروس منحوس به کمک ستاد مبارزه با کرونا و کاهش بار از دوش کادر درمان شتافتند.

این نیروی مردمی با اقدامات مختلفی نظیر گندزدایی معابر، تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، غربالگری و شناسایی بیماران، بسته های معیشتی و بهداشتی و سایر موارد در خط مقدم مبارزه با کرونا پا به پای مدافعان سلامت وارد میدان نبرد شدند که در این میان بسیج جامعه پزشکی هم در عرصه مقابله با این ویروس منحوس، خوش درخشید.

سپیدپوشانی که دیروز در سنگرهای دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند امروز به عنوان مدافعان سلامت در مبارزه با بیماری کرونا حضوری فعال دارند به گونه ای که طی این مدت، حدود 88 تیم پزشکی در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان برای ویزیت رایگان بیماران اعزام شدند تا در مناطق محروم امکان دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی  را برای مردم این مناطق فراهم کنند.

فداکاری، ایثار و خدمت بی منت و بدون چشم داشت ویژگی بارز این همراهان همیشگی با ملت و نظام است به طوری که در این ایام به طور شبانه روزی در مسیر خدمت به مردم گام برداشتند و اکنون نیز با اجرای طرح "حاج قاسم سلیمانی" جهت مهار کرونا، بسیج جامعه پزشکی هم در کنار سایر اقشار بسیج یاریگر مدافعان سلامت خواهد بود.

در اجرای این طرح در صورت تماس افراد علامت‌دار با سامانه 4030، تیم‌های بسیج جامعه پزشکی شامل پزشک و پرستار با مراجعه به درب منازل بیماران کرونایی، خدمات بهداشتی، آموزشی و درمانی را برای آنان انجام خواهند داد.

ویزیت رایگان بیماران به همت سپیدپوشان بسیج جامعه پزشکی

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه تا زمان ریشه کنی کرونا باقوت و روحیه خستگی ناپذیر بسیجی در صحنه حضور داشته و یاریگر مردم و مدافعان سلامت هستیم، بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در راستای مقابله با این بیماری 233 تیم پزشکی در قالب چهار هزار و 970 نفر به مناطق محروم و دورافتاده استان اعزام و اقدام به ویزیت رایگان بیماران کردند.

وی گفت: در این مدت 55 تیم تخصصی از پزشکان نیز در قالب 2 هزار و 697 نفر به اقصی نقاط استان به ویژه در مناطق صعب العبور جهت ویزیت و درمان بیماران اعزام و به صورت رایگان به مراجعه کنندگان ارائه خدمات کردند.

این مقام مسئول با اشاره به توزیع 302 عدد بسته معیشتی در بین محرومان، ادامه داد: از ابتدای ورود این قشر از بسیج به موضوع کرونا تاکنون هزار و 500 لیتر محلول ضدعفونی توزیع و 107 باب از خانه های بیماران ضدعفونی شد.

وی تصریح کرد: تب سنجی از 2 هزار و 500 نفر، چاپ 500 بنر آموزشی، توزیع هزار و 350 عدد قوطی شیر پاستوریزه، اهدای 12 عدد لباس ایزوله به بیمارستان های استان و اهدای 802 عینک به بیماران را از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت برشمرد.
 
از توزیع بسته های معیشتی تا اهدای داروی رایگان

جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان با اشاره به توزیع 60 بسته بهداشتی در بین محرومان، ادامه داد: در راستای فرهنگ سازی استفاده از ماسک و جلوگیری از انتقال ویروس منحوس کووید-19 تاکنون سه هزار و 500 عدد ماسک در بین مردم توزیع شده است.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت بالغ بر 690 میلیون و 723 هزار ریال داروی رایگان نیز توسط تیم های شهید رهنمون در بین مراجعه کنندگان و بیماران استان توزیع شده است.

کمیلی گفت: 40 تیم آموزشی با دارا بودن 120 نفر عضو فعال در تمام این مدت اقدام به برگزای مانور آموزشی در پمپ های بنزین، نانوایی ها، آرایشگاه و پیرایشگاه ها، مطب های دندانپزشکی، سوپرمارکت ها و سایر اصناف کرده اند که این اقدام مهم نقش بسزایی در جلوگیری و پیشگیری از ویروس کرونا داشته است.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670405
ارسال نظر
نظرات