شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670428
یادداشت؛

۳ نگاه به بسیج

۳ نگاه به بسیج
بسیج یک فرهنگ انسانی است و اختصاص به اسلام ندارد و یک کشور غیرمسلمان نیز می‌تواند از این فرهنگ استفاده کند و به رسانه‌ها توصیه می‌کنم که بسیج را در هر سه سطح ببینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ با توجه به فرارسیدن هفته بسیج ذکر این نکات مهم است که ما می‌توانیم سه نگاه به بسیج داشته باشیم:

نگاه اول

بیان می‌کند که بسیج یک نهاد مردمی است که در خانه انقلاب شکل گرفت و به عنوان یک تشکیلات امین مدافع انقلاب خود را نشان داد و اکنون که حدود ۳۶ سال از عمرش می‌گذرد هنوز به عنوان چنین نهادی مطرح است.

نگاه دوم

به بسیج یک گفتمان و یک فرهنگ است که درگیر اداره، اسم و رسم نیست و ممکن است خود را در یک شخص ، یک نهاد و یا در حاکمیت نشان دهد و تأکید من بیشتر بر این مورد است.

نگاه سوم

بیان می‌کند بسیج نهادی است که نه تنها در خانه انقلاب و در ایران؛ بلکه نهادی است که قابل کپی برداری بوده و امروز در عراق، سوریه و یمن آن را می‌بینیم.

بسیج یک فرهنگ انسانی است و اختصاص به اسلام ندارد و یک کشور غیرمسلمان نیز می‌تواند از این فرهنگ استفاده کند و به رسانه‌ها توصیه می‌کنم که بسیج را در هر سه سطح ببینند.

بسیج از ابتدا یک نهاد مردمی، خانه انقلاب، مقید به خط قرمزها و فراجناحی بوده است و کافی بود که در خانه انقلاب باشید و رهبری امام(ره) و ولایت فقیه را بپذیرید و عضو این نهاد باشید.

اگر این وضعیت حاکم بر بسیج باقی بماند و خطوط قرمزها را رعایت کند و بر جناح‌های خاص نغلتد و آگاه باشد که فروغلتیدن بر سیاست‌های روزمره از عظمت و کارایی بسیج کم می‌کند، بسیج در آینده نیز موفق خواهد شد.

بسیج باید در اقتصاد مقاومتی،کرسی‌های نظریه‌پردازی و مباحث علمی فعال باشد و سعی کند در همه صحنه‌ها حضور فعال داشته باشد و خطوط قرمز را حفظ کند و خود را از آسیب‌ها دور نگه دارد.

حسین ربیعی

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670428
ارسال نظر
نظرات