شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:14 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670438
از ساخت خانه های زلزله زده کرمانشاه تا فرماندهی گردان؛

بسیجی جهادگری که برای خدمت رسانی حد و مرز نمی شناسد

بسیجی جهادگری که برای خدمت رسانی حد و مرز نمی شناسد
علی رفیعی، بسیجی شاخص و فعال در امر محرومیت زدایی،امور جهادی وفرمانده گردان نمونه فرمانده گردان ۴۲۸ بیت المقدس حوزه امام حسن (ع) که در تمام مشکلات و مسائل پیش آمده جز نخستین نفرات برای حضور در میادین کمک به اقشار مختلف مردم حاضر بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ علی رفیعی، بسیجی شاخص، فعال در امر محرومیت زدایی، امور جهادی و فرمانده گردان نمونه ۴۲۸ بیت المقدس حوزه امام حسن (ع) که در تمام مشکلات و مسائل پیش آمده جزو نخستین نفرات برای حضور در میادین کمک به اقشار مختلف مردم حاضر بوده است.

به مناسبت هفته بسیج با این بسیجی نمونه و فرمانده گردان نمونه استان به گفت و گو پرداخته ایم.

کارآفرین بسیجی در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان گفت: از سال در حالی ۱۳۷۴وارد بسیج شدم که انگیزما برای حضور در این نهاد با برکت مردمی و انقلابی، عشق وعلاقه به میهن عزیز،پاسداری از خون پاک شهدا وادامه دادن به راه و آرمان آنان در دفاع از رهبری و ولایت بوده است.

علی رفیعی با بیان اینکه از ابتدا در مسئولیتهای مختلف در پایگاه شروع به فعالیتهای داوطلبانه کرده ام ،افزود: از سال ۷۴ به بعد مسولیت هایی در پایگاه گرفتم، از مسولیت نیروی انسانی، مسول اموزش و جانشین پایگاه تا اینکه در سال۹۰به عنوان فرمانده پایگاه معرفی شدم.

وی با اشاره به اینکه ساختمان پایگاه بسیج روستای خنجرآباد نیز در یک اقدام جهادی توسط خود بسیجیان روستای خنجر آباد احداث شده است، ادامه داد: در سال ۹۵ در مدت ۲۲ روز یک پایگاه کامل با تمام امکانات به کمک بسیجیان در روستا بنا کردیم، همینطور پایگاه خواهران را نیز در ساختمان جدید راه اندازی کردیم.

     

رفیعی با بیان اینکه از همان ابتدا با تشکیل یک گروه فنی و جهادی برای اقداملات نظیر کمک به محرومین ایجاد شده است، اضافه کرد: گروه جهادی فنی به اسم پایگاه جهت محرومیت زدایی با کمک و همت بسیجیان خنجرآباد و مدیریت بنده شکل گرفته است؛ همینطور و در اوایل سال ۹۶ به عنوان فرمانده گردان ۴۲۸ بیت المقدس حوزه امام حسن (ع) معرفی شدم.

وی برنامه های مختلف پایگاه های بسیج را ضرورتی برای حفظ اتحاد و انسجام ملی و دینی در میان مرذم برشمرد و افزود: ما در بسیج خنجر آباد در سالهای گذشته با اجرای متنوع برنامه هایی نظیر یادواره شهدا، نشست های بصیرتی، کمک به محرومین، ایجاد فضای تربیتی مناسب با شرایط کنونی جامعه در تشکیل حلقه های صالحین و گشت های محله محور در جهت ایجاد امنیت پایدار اقدام کرده ایم.

این کارآفرین و جهادگر نمونه بسیجی با اشاره به تاکیدات رهبری انقلاب و نیاز کشور به ایجاد اشتغال پایدار و مولد بصورت خرد، تصریح کرد:ما با تامین این اهداف در پایگاه بسیج اقدام به برگزاری کارگاه آموزش خیاطی برای بانوان کردیم و در طول یکماه آموزش صورت گرفت.

وی ادامه داد: پس از این دوره آموزشی افراد فعال به درآمدزایی رسیدند و از صندوق قرض الحسنه پایگاه به عنوان وام اشتغال جهت خرید چرخ اقدام کردیم و با طی مراحل اداری بعد از چند ماه چرخ های خیاطی به داخل منازل و کارگاه های خانگی انتقال داده شد و هم اکنون در روستای خنجر آباد نزدیک به ۱۰ نفر از این طریق کسب در آمد می کنند.

این کار آفرین بسیجی با اشاره به مشکلات مسیر اشتغالزایی و کارآفرینی، اضافه کرد: متاسفانه با توجه به محرومیت منطقه و روستا در زمینه خیاطی، کارعمده هنوز پیدا نکردیم که بدون واسطه باشد واگر کار عمده از تولیدی مستقیم باشد، توانایی و ظرفیت آموزش و حمایت تعداد زیادی از خانواده های روستا و روستاهای دیگر رو داریم.

رفیعی در خصوص فعالیتهای جهادی صورت گرفته،با اشاره به حضور مداوم بسیج درامور جهادی گفت: در زلزله کرمانشاه به کمک دوستان بسیجی در غالب یه گروه فنی مهندسی در اوایل زلزله آتش به اختیار وارد کرمانشاه شدیم و افتخار کمک و همراهی در تیم سردار باقر زاده مسول تفحص شهدای کشورمان را داشتیم که خدا را شکر در حد و توان خودمان به چندین روستا خدمات دادیم.

وی از احداث چندین سرویس بهداشتی و حمام و دیوارکشی لوله کشی آب گاز و برق منازل و شناسایی چندین خانواده و معرفی به نهادهای مربوطه خبر داد و گفت: در حد توان با گروهای جهادی شهرستان نیز همکاری می کنیم.                  

این مسئول گروه جهادی بسیج از مشارکت در کارهای مشتر ک با نهادهایی نظیر کمیته امداد، بهزیستی و موسسه آبشار عاطفه های رزن در جهت رفع مشکلات نیازمندان نیز خبر داد و افزود: همچنین امسال در جشنواره مالک اشتر گردان ۴۲۸ بیت المقدس حوزه امام حسن(ع) با فرماندهی اینجانب به عنوان موفق ترین گردان استان معرفی شد که جا دارد از زحمات سروان زارعی،  فرماندهی محترم حوزه، پرسنل حوزه، ارکان گردان و اعضای گردان و فرماندهان پایگاه ها تشکر کنم.

رفیعی پایان کار یک بسیجی را رستگاری در راه رضای خدا و ولی خدا دانست و گفت: مسیری که ما انتخاب کرده ایم با آگاهی، ایمان قلبی و دلی روشن بوده است و خدا را بابت نعمت حضور در نهاد مقدس بسیج ،خدمت به مردم در مسیر پیروی از ولی خدا شاکریم و از خدا میخواهیم با همه مشکلات و کاستی ها در این مسیر ما را ثابت قدم نگه دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670438
ارسال نظر
نظرات