شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:44 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670467
فرمانده انتظامی پایتخت خبر داد:

دستگیری 713 سارق و مالخر در «رعد 39»/ کاهش 76 درصدی ترددهای شبانه

دستگیری 713 سارق و مالخر در «رعد 39»/ کاهش 76 درصدی ترددهای شبانه
فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری 713 سارق و مالخر در رعد 39 و کاهش 76 درصدی ترددها از ساعت 21 تا 4 صبح خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه طرح رعد 39 در مقر پلیس پیشگیری پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش مأموران پلیس پیشگیری  کلانتری‌های هشتاد و چهارگانه، 236 حکم قضائی به مرحله اجرا درآمد و 713 نفر از سارقان، مالخران، قاچاقچیان و محتکران دارو دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: در این مرحله از طرح رعد، 2700 فقره از اموال مسروقه، 112 دستگاه خودرو و 66 دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شد.

وی با بیان این مطلب که ارزش اموال مسروقه‌ مکشوفه حدود یک و نیم میلیارد تومان برآورد شده است، از کشف 9 قبضه سلاح جنگی و شکاری و 14 قبضه سلاح سرد خبر داد.

وی با اشاره به اجرای محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی ‌اعلام کرد: انصافاً مردم و اصناف در این چند روز که از این طرح می‌گذرد خوب عمل کرده و اصناف همکاری بیش از ۹۵ درصدی در این طرح داشته‌اند.

سردار رحیمی در پاسخ به پرسشی در این خصوص که آیا ماموران انتظامات پاساژها و نگهبانان محله می توانند اقدام به بازداشت و بازجویی از افراد کنند، اعلام کرد: هیچ کس به غیر از ماموران پلیس حق بازداشت و بازجویی از افراد را نداشته و چنانچه نگهبانان محله ، ماموران انتظامات پاساژها و مجتمع های تجاری با مجرمان روبرو شوند باید موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی پایتخت افزود: تنها پلیس به عنوان ضابط عام اجازه دارد که با این موارد و تخلفات از این دست برخورد کنند.

رئیس پلیس پایتخت درباره اعلام دو آمارمتفاوت از سوی پلیس و شهرداری تهران درباره اعمال قانون  رانندگان متخلف در طرح شبانه گفت : هیچ کس به غیر از پلیس نمی تواند خودرویی را جریمه کند و تمام جریمه ها از سوی پلیس انجام می‌شود بنابراین آمار پلیس درست است احتمالا این تفاوت به دلیل لحاظ  تعداد جریمه های ارشادی است که در روز اول انجام شده است.

سردار رحیمی درباره صدور مجوز  تردد گفت: افراد برای مجوز تردد باید به فرمانداری‌ها مراجعه کنند، اما اگر فردی مجوز گرفت و به اشتباه جریمه شد، می‌تواند به مراکز ده‌گانه اجرائیات پلیس راهور مراجعه کرده تا جریمه‌اش پاک شود.

وی تصریح کرد: براساس اعلام پلیس راهور پایتخت، ترددها از ساعت 21 تا 4 صبح 76 درصد کاهش و در روزها نیز بالغ بر 30 تا 50 درصد کاهش داشته است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: مردم اگر تخلفی را دیدند می‌توانند با تماس با شماره 190 که مربوط به  وزارت بهداشت است، یا با تماس با پلیس 110 موارد تخلف را اعلام کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670467
ارسال نظر
نظرات