شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670473
فرماندار اهواز خبر داد؛

آغاز طرح شهید سلیمانی در اهواز/ رصد و کنترل مبتلایان کرونا با دست پرتوان بسیجیان انجام می‌شود

آغاز طرح شهید سلیمانی در اهواز/ رصد و کنترل مبتلایان کرونا با دست پرتوان بسیجیان انجام می‌شود
عالمی نیسی گفت: طرح شهید سلیمانی با هدف رصد، کنترل و پایش بیماری کرونا بنا بر توافق نامه وزارت بهداشت و سازمان بسیج در سطح ملی به مدت ۴ ماه، از امروز آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز در حاشیه ی مراسم امروز صبح در خصوص آغاز طرح شهید قاسم سلیمانی در گفتگو با خبرنگار رهیاب، اظهار کرد: این طرح با هدف رصد، کنترل و پایش بیماری کرونا بنا بر توافق نامه وزارت بهداشت و سازمان بسیج در سطح ملی به مدت ۴ ماه، از امروز سه شنبه ۴ آذر ماه آغاز شده است.

وی افزود: در این طرح از توانمندی ها و ظرفیت بسیج در کل کشور جهت رصد بیماران مبتلا به کرونا، محل و نحوه قرنطینه آن ها و به صورت کلی مباحث کنترل بیماری استفاده می شود.
 
عالمی نیسی ادامه داد: امروز در دو منطقه پردیس و منبع آب شهرستان اهواز طرح شهید سلیمانی آغاز شده است که ان شاءالله با دست پر توان بسیجیان بتوانیم رصد و کنترل مبتلایان کرونا را انجام بدهیم.
 
فرماندار اهواز پیرامون محدودیت های اعمال شده از یکم آذر ماه نیز گفت: مردم و اصناف به خوبی محدودیت ها را رعایت کردند که تا پایان دو هفته پابرجاست.
 
وی در ادمه بیان کرد: ۱۵ گروه مشترک کنترل تخلفات اصناف به صورت ۲۴ ساعته در سطح شهر در حال انجام وظیفه هستند همچنین پلیس راه کنترل ورودی و خروجی شهر را برعهده دارد و دوربین ها نیز در سطح شهر جهت نظارت بر منع تردد از ساعت ۹ شب به بعد فعال هستند.
 
عالمی نیسی تصریح کرد: یقین بدانید با اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا وضعیت اهواز در زمینه شیوع کرونا خوب خواهد شد و در حال حاضر نشانه هایی از بهبود وضعیت دیده می شود. پس از پشت سر گذاشتن این دو هفته مطمئنا اهواز از وضعیت قرمز خارج خواهد شد اما نگران این موضوع هستیم که پس از بهبودی شرایط، مردم در سلامت خود و رعایت پروتکل ها سهل انگاری کنند و مجددا شاهد سیر صعوی انتشار ویروس کرونا، تکمیل ظرفیت بیمارستان ها و در نهایت افزایش مرگ و میر بر اثر این بیماری باشیم.
 
فرماندار اهواز افزود: امیدواریم بیش از این تلفات کرونایی نداشته باشیم و شرایط بهتر از امروز شود. با توجه به تلاش هایی که در کشور برای تولید واکسن کرونا انجام شده و مسئولین وزارت بهداشت بشارت آن را داده اند قطعا این امر به زودی محقق می شود.
 
عالمی نیسی ادامه داد: ستاد فرمان اجرایی امام و وزارت بهداشت و درمان در حال اخذ مجوز تست انسانی واکسن هستند و مردم رعایت کنند تا واکسن در اختیار آن ها قرار گیرد.
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1670473
ارسال نظر
نظرات