شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670519
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد؛

اعمال محدودیت های جدی زایمان‌های غیرمتعارف در ۹۹/۹/۹

اعمال محدودیت های جدی زایمان‌های غیرمتعارف در ۹۹/۹/۹
بهمن روشنی از اعمال محدودیت های جدی زایمان‌های غیرمتعارف در تاریخ ۹۹/۹/۹ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: با نزدیک شدن نهم آذر ماه سال جاری (99/9/9) برخی زوجین با اصرار خواستار زایمان و تولد نوزادشان در این تاریخ هستند.

وی افزود: با توجه به تجربیات سال های گذشته این قبیل اقدامات و دستکاری تاریخ تولد نوزاد، آمار بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان را افزایش می‌دهد و در مواردی به قیمت جان نوزاد تمام می‌شود.

دکتر بهمن روشنی گفت: از طرفی انجام مداخلات غیر ضروری و تعجیل در ختم بارداری به لحاظ تاریخ مذکور، مادر را نیز در معرض خطرات بعضاً کشنده و یا با ریسک عوارض بسیار شدید قرار می دهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به اینکه براساس مستندات موجود جهانی ، زنان باردار در صورت ابتلا به کووید 19 در معرض خطر بیشتری در مقایسه با ز نان غیر باردار در سنین باروری هستند و از طرفی در شرایط حاضر احتمال وجود موارد ابتلا بدون علامت بیماری کووید 19 در جامعه وجود دارد، عوارض مداخلات غیر ضروری مانند سزارین های غیر ضروری نیز نگرانی جدی نظام سلامت درباره تامین سلامتی مادران و نوزادان است.

 وی گفت: از کلیه همکاران شاغل در بخش های مرتبط با سلامت مادران و نوزادان ازجمله متخصصین محترم زنان ، اطفال ، بیهوشی، ماماها و پرستاران محترم حوزه بهداشت و درمان انتظار می رود با روشنگری و آموزش والدین در خصوص خطرات این اقدام و مدیریت زایمان های طبیعی که در تاریخ مذکور به صورت خودبخودی و بدون مداخله انجام می شوند ، به ارتقاء سلامت مادران و نوزادان استان کمک نمایند. از مردم فهیم و محترم استان نیز انتظار می رود با همکاری همه جانبه با کادر بهداشت و درمان در این راستا کوشا باشند.

روشنی گفت: بر همین اساس بازرسان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در آن روز بطور مستمر در کلیه بخش‌های زایمانی استان به منظور رعایت ضوابط زیر حضور خواهند داشت:

- توجه به سن بارداری در زمان ختم حاملگی (کمتر از ۳۹ هفته ممنوع می‌باشد)

- توجه به اندیکاسیون سزارین( بدون دلیل قانونی و پذیرفته شده سزارین انجام نشود)

- از انجام مداخلات غیر ضروری در فرآیند زایمان پیشگیری شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670519
ارسال نظر
نظرات