شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670533
همزمان با هفته بسیج صورت گرفت؛

اجرای طرح ویزیت رایگان و اهدای ماسک در سیستان و بلوچستان/بسیج در هر مکانی آماده خدمت به مردم است

اجرای طرح ویزیت رایگان و اهدای ماسک در سیستان و بلوچستان/بسیج در هر مکانی آماده خدمت به مردم است
همزمان با آغاز هفته بسیج، طرح ویزیت رایگان و اهدای ماسک به نیازمندان در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین نکوئی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: برای این هفته پر برکت بیش از ۶۲ برنامه متنوع با رویکرد خدمت خالصانه و مؤمنانه برنامه‌ریزی شده است که ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم روستایی و اهدای بسته های کمک معیشتی به آسیب‌دیدگان از کرونا و افراد نیازمند در سطح شهر و روستاهای شهرستان از جمله اقدامات و فعالیت‌های مهم گروه های جهادی بسیج بانوان و آقایان شهرستان در هفته گرامیداشت بسیج است.

وی با اشاره به شرایط ویژه امسال به‌دلیل شیوع بیماری کرونا، افزود: یکی از محوری‌ترین برنامه‌های ما، تلاش بسیجیان شهرستان در طرح «هر محله یک سنگر سلامت» در راستای کمک به قطع زنجیره ‌ویروس منحوس کرونا است.

فرمانده سپاه ناحیه مهرستان با اشاره به اینکه شعار محوری هفته بسیج باعنوان «بسیج، پیشرو خدمت امیدآفرین» است، تأکید کرد: در راستای خدمت‌رسانی به مردم منطقه، طرح ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم روستاهای شهرستان در طول هفته گرامیداشت بسیج اجرا می‌شود. وی تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ نفر از بیماران در این طرح بصورت رایگان ویزیت شدند.

اهدای خون بسیجیان به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در مهرستان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت های همیشگی و مسئولانه مردم شریف شهرستان مهرستان در مسائل اجتماعی خصوصا مدیریت شیوع ویروس کرونا که در ابعاد جهانی با آن درگیریم اذعان کرد: با توجه به نیاز بیماران تالاسمی، سرطانی، کبدی، پیوندی و بیمارانی که به طور دوره ای نیازمند دریافت فراورده های خونی هستند، مانند همیشه مراکز و پایگاههای اهدای خون را تنها نگذارند و در این مشارکت انسان دوستانه شرکت کنند.

وی افزود: با توجه به همه گیری شیوع ویروس کرونا، پایگاه های انتقال خون همچون سایر مراکز اهدای خون کل کشور جهت دریافت خون کاملا آماده بوده و برابر استانداردهای لازم بهداشتی که این مراکز ملزم به رعایت حداکثری آن شده اند هیچ گونه خطری متوجه اهداکنندگان محترم نخواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه مهرستان با توجه به کاهش نسبی میزان اهدای خون به دلیل شرایط عمومی اخیر، اظهار امیدواری کرد با مشارکت حداکثری مردم عزیز در این خصوص مشکل مضاعفی گریبانگیر بیماران و نیازمندان فراورده های خونی نگردد.

ویزیت رایگان ۵۰۸ شهروند سراوانی در قالب رزمایش محمد رسول الله

احمد مالدار فرمانده سپاه شهرستان سراوان نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: به همت کانون بسیج جامعه پزشکی سپاه سراوان هست تیم پزشکی و درمان به مناطق  شهرک سبحان ، روستای دزک و روستای آسپیچ، خانه بهداشت روستای  پره کنت و روستای پیرآباد اعزام شدند.

وی افزود: جهادگران سلامت در این طرح 508بیمار را به صورت رایگان  ویزیت عمومی و51از شهروندان مورد معاینه دندانپزشکی قرار گرفتند.

فرمانده سپاه شهرستان سراوان با اشاره به توزیع رایگان به افرادی که مورد ویزیت رایگان قرار گرفته اند، ادامه داد: توسط بسیجیان جهاد گر یک هزار و ۲۵۵ عدد ماسک به صورت رایگان توزیع شد.

مالدار خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط بحرانی و شیوع موج جدید کرونا و اوضاع اقتصادی مردم منطقه، بسیج جامعه پزشکی شهرستان در قالب رزمایش محمد رسول الله و پاسداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت با آغاز هفته سلامت اقدام به ویزیت رایگان مردم حاشیه نشین شهر و روستاهای سراوان کرده اند.

توزیع رایگان ماسک، توسط بسیجیان شهرستان ایرانشهر

حسین حق جو، فرمانده حوزه مقاومت بسیج سلمان فارسی سپاه شهرستان ایرانشهر نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: جامعه هدف ما در طرحِ توزیع رایگان ماسک، شهروندان بخش دامن، بودند و این طرح در راستای حفظ سلامت آنان و فرهنگ سازیِ استفاده از ماسک صورت گرفت.

وی افزود: در این طرح به مناسبت هفته بسیج تعداد ۳۰۰ عدد ماسک، در نقاط مختلف بخش دامن شهرستان ایرانشهر توسط بسیجیان توزیع شد.

حق جو با اشاره به این که ما از مناطق کم برخوردار شهرستان ایرانشهر غافل نخواهیم شد، ادامه داد: همچنین به همت بسیجیان حوزه مقاومت بسیج سلمان فارسی سپاه شهرستان ایرانشهر عملیات ضدعفونی کردن مساجد در جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا صورت گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670533
ارسال نظر
نظرات