شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 18:12 منتشر شده در مورخ: 1399/09/04 شناسه خبر: 1670604
در راستای اجرای قاطع طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی صورت گرفت:

تشییع اولین فوتی شهرستان لنده برابر دستورالعمل طرح شهید سلیمانی

تشییع اولین فوتی شهرستان لنده برابر دستورالعمل طرح شهید سلیمانی
فرماندار شهرستان لنده از تشییع اولین فوتی در راستای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حداقل افراد در لنده خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خدادوست موسوی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،با اشاره به طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و مدیریت هوشمند در سطح شهرستان لنده گفت: این طرح از ابتدای آذرماه با دستور ستاد ملی کرونا به استانداران سراسر کشور ابلاغ و بعداز آن نیز به تمامی فرمانداری ها و ادارات زیر مجموعه و دستگاه های امدادی، امنیتی و انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی نیز ابلاغ شده است.

 

وی افزود: هدف از اجرای این طرح در سراسر کشور بحث قطع و کاهش زنجیره بیماری کرونا و پیشگیری از ابتلای سایر آحاد جامعه به بیماری کرونا است که در این طرح باید همه مشارکت کنندو درستورالعمل های بهداشتی را به همراه فاصله گذاری اجتماعی و منع تردد ها در وضعیت ها و ساعات مختلف را اجرایی کنند.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از بندهای مهم این طرح کاهش میزان افراد در بحث تشییع جنازه ها و مراسمات عروسی است که با اشاره به بافت عشیره ای و طایفه ای مناطق مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد این مهم باید به طور دقیق با مشارکت و همکاری مردم رعایت شود.

 

وی افزود: متاسفانه در مراسمات عزاداری یک ماهه گذشته و پخش برخی کلیپ ها در فضاهای مجازی بدون توجه به پروتکل های بهداشتی باعث شده است تا  اعضای ملی ستاد مبارزه با کرونا به انتقاد از شیوه برگزاری مراسمات در این شرایط شدید کرونایی شده است.

 

موسوی گفت: به همین منظور از ابتدای آذرماه با همکاری اعضای شورای تامین، ستاد مبارزه با کرونا و شورای سلامت تا کنون چندین بازدید از کسبه بازار، آرامستان و فروشگاه های عرضه موادغذایی در سطح شهرستان لنده داشتیم که توجیهات و تذکرات لازم به آنان داده شده است.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونای شهرستان لنده بحث تشییع جنازه ها فقط در نوبت صبح و در ساعت6تا 8صبح امکان پذیر خواهد بود و غیر از این ساعت شهرداری حق تحویل جنازه به خانواده های متوفی را ندارد.

 

وی گفت: امروز نیز اولین فوتی غیرکرونایی شهرستان لنده در راستای طرح سردار شهید حاج قاسم با توجیه خانواده متوفی انجام گرفت که انتظار داریم خانواده های مشارکت بهتر و بیشتری در این راستای هرچه بهتر این طرح داشته باشند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670604
ارسال نظر
نظرات