شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670687
فرمانده سپاه خرم‌آباد:

طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» در خرم‌آباد آغاز شد/ حضور ۷۶۵ بسیجی در پایش محله محور

طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» در خرم‌آباد آغاز شد/ حضور ۷۶۵ بسیجی در پایش محله محور
سرهنگ بازگیر، فرمانده سپاه خرم‌آباد با اشاره به آغاز طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» در خرم‌آباد، گفت: در راستای مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کرونا به شیوه محله محور و خانواده محور، 765 نفر از بسیجیان خواهر و برادر شهرستان در قالب تیم‌های مراقبتی، نظارتی و حمایتی وارد عمل می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرافلاک، طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» در قالب هر «خانه یک پایگاه سلامت» عصر امروز با حضور فرمانده سپاه خرم‌آباد و جمعی از مسئولان، در پایگاه سلامت حضرت سمیه (س) محله علوی خرم‌آباد آغاز شد.

سرهنگ ماشاءالله بازگیر در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرافلاک اظهار داشت: در راستای اجرای طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی»، سپاه ناحیه خرم‌آباد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان پنج کمیته شامل کمیته‌های آموزش، مراقبت، رهگیری، حمایتی و عملیاتی را تشکیل داده است.

وی مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کرونا به شیوه محله محور و خانواده محور را از اهداف طرح مذکور عنوان کرد و افزود: سه کمیته آموزش، مراقبت و رهگیری تحت مسئولیت مستقیم علوم پزشکی بوده و کمیته‌های حمایتی، قرنطینه خانگی و عملیاتی با محوریت و فعالیت بسیجیان است.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به استقرار تیم‌های مراقبتی سه نفره در پایگاه‌های سلامت عنوان کرد: ۳۲۱ نفر از خواهران بسیج به‌صورت شیفتی در کمیته‌های مراقبتی حضور یافته و ۲۷۷ نفر از برادران در تیم‌های حمایتی برای ضدعفونی محلات، قرنطینه خانگی و توزیع بسته‌های حمایتی بین خانواده‌های دارای بیمار مبتلابه کرونا وارد عمل می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۶۵ تیم نظارتی بسیج خرم‌آباد در محلات خاطرنشان کرد: در کل استان لرستان چهار هزار نفر شامل طرح‌شده که از این تعداد، سه هزار و ۴۰۰ نفر بسیجیان نواحی استان هستند و در خرم‌آباد در یک شیفت ۷۶۵ بسیجی به‌کارگیری می‌شوند.

مریم کوشکی، در این مراسم با اشاره به اجرای چهارماهه، طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در قالب تیم‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی با ۷۷۱ محله در کل استان و پوشش مناطق روستایی و شهری آغاز به کارکرده است.

وی افزود: تیم‌های مراقبتی در سطح پایگاه سلامت شامل مراقبین سلامت و تیم‌های داوطلب برای رهگیری و مراقبت از بیماران چه به‌صورت حضوری و غیرحضوری در محله خودشان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: تیم‌های نظارتی بر نحوه اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اماکن، رستوران‌ها، ترددها و محدودیت‌ها نظارت می‌کنند.

وی بابیان این‌که برای هر شهر یک نقاهتگاه در نظر گرفته‌شده است خاطرنشان کرد: تیم‌های حمایتی تحت کنترل بسیج بوده به‌طوری‌که خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا با تأمین دارو و مواد غذایی موردحمایت قرار می‌دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670687
ارسال نظر
نظرات