شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:13 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670703
وقتی تفکر بسیجی سدی در برابر مشکلات قرار می گیرد؛

طراحی و ساخت دستگاه پیله زن ماسک در اوج دوران کرونا توسط جهادگران بسیجی اراک

طراحی و ساخت دستگاه پیله زن ماسک در اوج دوران کرونا توسط جهادگران بسیجی اراک
حجازی بسیجی فعال حوزه کارگری استان مرکزی گفت: در آغاز شیوع کرونا که مشکل کمبود ماسک در کشور جدی بود گروه جهادی شهدای ماشین‌سازی اراک ضمن شناسایی این مشکل و در هماهنگی با مدیریت شرکت، برای اولین بار در کشور اقدام به طراحی و ساخت دو دستگاه پیله زن ماسک شدیم این دستگاه‌ها ۲۶۰۰ عدد ماسک را در ساعت پیله زنی نموده و تحویل کارگاه‌های دوخت می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  سید مبین حجازی مسئول گروه جهادی ماشین‌سازی اراک در گفتگو با دیارآفتاب گفت: از اولین روزهای شیوع کرونا در کشور و با توجه به اینکه دومین شهر درگیر کرونا شهر اراک بود همگام با سایر سازمان‌های ذی‌ربط و گروه‌های جهادی، گروه جهادی شهدای ماشین‌سازی اراک اقدام به شناسایی موارد موردنیاز جهت حضور نیروهای داوطلب کارگری در بسیج ملی مقابله با کرونا نمود.

حجازی اظهار کرد: در اولین مرحله ضمن اعلام آمادگی به مدیریت ارشد شرکت جهت ضدعفونی اماکن داخل شرکت، با هماهنگی شبکه بهداشت و شهرداری و سازمان‌دهی تعداد دیگری از گروه‌های مردمی و جهادی صنایع شهرستان طی ۶ مرحله، اقدام به ضدعفونی معابر شهری نمودیم.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود ماسک در سطح داروخانه‌ها و افزایش تقاضا از طرف مردم ، کارگاه‌های خیاطی صلواتی از سوی گروه‌های جهادی بسیج و خیریه‌ها راه‌اندازی شد ولی به دلیل دستی بودن تمام مراحل انجام کار، سرعت دوخت ماسک بسیار پایین بود.

این بسیجی فعال کارگری اظهار کرد: گروه جهادی شهدای ماشین‌سازی اراک ضمن شناسایی این مشکل و در هماهنگی با مدیریت شرکت، برای اولین بار در کشور اقدام به طراحی و ساخت دو دستگاه پیله زن ماسک شدیم این دستگاه‌ها ۲۶۰۰ عدد ماسک را در ساعت پیله زنی نموده و تحویل کارگاه‌های دوخت می‌دهد.

 
 

حجازی اظهار کرد:  از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از یک‌میلیون ۲۰۰ هزار عدد ماسک توسط این دو دستگاه پیله زنی آماده و تحویل کارگاه‌های خیریه و گروه‌های جهادی استان مرکزی شده است که پس از دوخت اطراف ماسک و کش آن و استریل شدن، به صورت رایگان در بین جامعه هدف توزیع می‌گردد، این نوع پیله زدن علاوه بر ظاهر مناسب ماسک ، حداقل ۵۰ درصد راندمان تولید را افزایش می‌دهد.

وی اضافه کرد: از ابتدای راه‌اندازی این دستگاه نیز عکس و فیلم و نقشه‌های دستگاه در اختیار تعدادی از گروه‌های جهادی شرکت‌های صنعتی مجاور و گروه‌های خیریه سایر شهرستان‌ها (مرودشت،لامرد،مشهد مقدس،میناب،بابلسر...) گذاشته شد تا با ساخت تعداد بیشتری از این سیستم بخشی از مشکل کمبود ماسک در استان مرکزی و کشور هرچه سریع‌تر مرتفع گردد.

مسئول گروه جهادی ماشین‌سازی اراک بیان کرد: ضمناً جهت مصرف روزانه پرسنل شرکت نیز اقدام به راه‌اندازی کارگاه خیاطی در داخل مجموعه پایگاه بسیج شدیم و تاکنون بیش از۷۰ هزار عدد ماسک تحویل همکاران و همه مهمانان و مراجعین به شرکت شده است.

حجازی ادامه داد: همچنین طی ۶ مرحله نیز الکل ۷۰ درصد گلسیرینه تهیه و دربسته بندی‌های ۱۰۰ و ۲۵۰ سی‌سی جهت ضدعفونی سطوح و دست‌ها ، تقدیم همکاران شد.

وی بیان کرد: در مورد تولید الکل نیز ضمن فراخوان نیروهای مهندسی و کارگری و پشتیبانی گروه جهادی پایگاه بسیج شرکت جهت کمک به همکاران تلاشگر در مرکز علمی کاربردی ماشین‌سازی اراک، با همت بسیجیان شرکت، کمک به راه‌اندازی هرچه سریع‌تر خط تولید اتانول بود که بحمدالله این مهم حاصل شد و تاکنون ۶۰۰۰ لیتر اتانول ۷۰درصد تولیدشده است.

مسئول گروه جهادی ماشین‌سازی اراک گفت: همچنین تاکنون ۴۰۰۰ عدد دستکش یک‌بارمصرف پلاستیکی نیز توسط همکاران جهادی شرکت تولیدشده است.

حجازی افزود: لازم به توضیح است که وقت صرف شده جهت انجام کارهای جهادی فوق از وقت شخصی همکاران و غالباً در تعطیلات و در غیر ساعات کاری بوده است.

وی ادامه داد: پایگاه بسیج شهید رجایی(ره)، عضو ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شرکت بوده و به جهت کمک به واحدهای پشتیبانی و ایمنی و بهداشت ، تهیه و توزیع ماسک و محلول ضدعفونی بر عهده پایگاه قرارداده شده است.

حجازی به سایر اقدامات انجام شده در حوزه مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: کمک مؤمنانه به مبلغ ۶۳ میلیون تومان در قالب اهداء روغن خوراکی و بسته معیشتی از طرف پرسنل و مدیریت شرکت، شرکت در رزمایش مشترک کمک مؤمنانه غدیر(تقدیم نذری عید به همه ساکنین کوی سجادیه) بوده است.

وی به سایر اقدامات جهادی اشاره کرد و افزود: ۲۰ نفر ساعت شرکت در طرح جهاد همبستگی ملّی(ساخت منازل روستاییان محروم) به تعداد ۹۰ نفر روز در ۱۰ روستا، بهسازی منازل محرومین در کوی سجادیه و شهرک ولی‌عصر(عج) ، ۵ پروژه ، ۲۰ نفر روز، ساخت ۴ عدد دار قالی جهت اشتغال‌زایی محرومین و تحویل به دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی، قبول نمایندگی توزیع سایت «هست اینجا» (متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام رضوان‌الله تعالی علیه) و توزیع ۵۵۰ بسته ماسک ۵۰ عددی بین شهروندان و همکاران شرکت و حضور در اکیپ جهادی اعزامی به استان سیستان و بلوچستان ، ۴۵ نفر روز بوده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1670703
ارسال نظر
نظرات