شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670809
معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران خبر داد؛

ورود سامانه سرد بارشی از بعدازظهر فردا در مازندران

ورود سامانه سرد بارشی از بعدازظهر فردا در مازندران
احمد اسدی گفت: سامانه سرد بارشی از بعداز ظهر فردا وارد استان مازندران می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد اسدی در گفت و گو با بلاغ با اشاره به کاهش تدریجی ابر گفت: هوای استان از امروز تا بعد ازظهر پنج شنبه صاف و آفتابی است.

وی افزود: از اواخر روز پنج شنبه با نفوذ سامانه سرد بارشی بارش باران و برف از ارتفاعات غرب مازندران آغاز می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه این سامانه بارشی روز جمعه هم در سطح استان گسترش می‌یابد، گفت: دریا ۲۴ ساعت آینده نسبتاً مواج است و صیادان و فعالان دریایی با احتیاط به دریا بروند.

اسدی گفت:از امروز تا ۱۰روز آینده (تا اواسط آذرماه) در مناطق ساحلی و جلگه‌ای سرمای شدید و یخبندان که به مرکبات استان آسیب برساند نخواهیم داشت.

این مسئول ادامه داد: از روز پنج‌شنبه با نفوذ سامانه بارشی به تدریج شاهد افزایش ابر و از بعدازظهر شاهد بارندگی وزش باد در ارتفاعات بارش برف و باران هستیم که این وضعتی روز جمعه هم تداوم خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه روز شنبه از ناپایداری آسمان مازندران کاسته می‌شود و جو پایدار حاکم شده و آسمانی  صاف تا نیمه‌ابری خواهیم داشت، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای یک‌شنبه تا دوشنبه نیز سامانه بارشی دیگری اسمان مازندران را تحت تاثیر قرار می‌دهد که شاهد بارندگی، وزش باد وبارش برف در ارتفاعات و مه‌آلودگی خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران نیز طی ۲۴ ساعت آینده به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670809
ارسال نظر
نظرات