شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670858
همزمان با هفته بسیج صورت گرفت؛

افتتاح 27 مسکن محرومان و طرح‌های محرومیت‌زدایی/ توزیع 300 بسته معیشتی در شرقی‌ترین نقطه ایران

افتتاح 27 مسکن محرومان و طرح‌های محرومیت‌زدایی/ توزیع 300 بسته معیشتی در شرقی‌ترین نقطه ایران
27 مسکن محرومان و طرح های محرومیت زدایی به مناسبت هفته بسیج در شرقی ترین نقطه کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ محرومیت زدایی همواره یکی از مهم ترین اهداف بسیج و سپاه در نقاط مختلف ایرانی اسلامی و به ویژه مناطق محروم سیستان و بلوچستان بوده است. 


موضوعی که فقط به حوزه ای خاص اختصاص ندارد، بلکه در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، آموزشی، عمرانی و ده ها بخش دیگر صورت می گیرد.

طرح هایی که به همت بسیجیان و فعالیت جهادگونه شان همیشه فعال است و به مناسبت های مختلف آماده بهره برداری می شود، اما چه فرخنده است همزمانی افتتاح این پروژه ها با هفته ای که مزین است به نام این جان بر کفان.
 
بهره برداری از 27 واحد مسکن محرومان در مهرستان
 
27 واحد مسکن محرومان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و دویست و بیست و پنج میلیون ریال، با حضور محمدرفیع دهواری فرماندار و حسین نکوئی، فرمانده سپاه ناحیه مهرستان و جمعی از مسئولان ادارت این شهرستان به مناسبت هفته بسیج افتتاح شد.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه مهرستان در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای گرانقدر و با اشاره به همکاری و همدلی عمومی در مهرستان در ایام شیوع بیماری کرونا، اذعان کرد: ادارات، مسئولان، بسیجیان و گروه های جهادی، اصناف و مردم کار ارزشمندی در این روزهای سخت انجام دادند.
 
نکوئی با بیان این که بخشی از زحمات و خدمات سپاه پاسداران به خانه محرومان اختصاص دارد که 27 واحد آن به بهره برداری رسید، ابراز امیدواری کرد: با ادامه همین روحیه همدلی و همکاری، خدمات بیشتری به مردم شریف شهرستان به ویژه نیازمندان ارائه شود.
 
وی بیان کرد: در خدمات رسانی به مردم نباید از هیچ کوششی فروگذار و در برابر ناملایمتی ها و سختی ها سکوت کرد.
 
فرمانده سپاه ناحیه مهرستان خاطرنشان کرد: از این تعداد پروژه 13 واحد مسکن محرومین ویژه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) بود و 14 واحد نیز مرمت و باز سازی شد.
 
افتتاح طرح های محرومیت زدایی در سراوان
 
احمد مالدار، فرمانده سپاه شهرستان سراوان هم با اشاره به اینکه یکی از رسالت های سپاه و بسیج محرومیت زدایی ‌و ایجاد شغل برای افراد جویای کار است، به خبرنگار ما گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج طرح های محرومیت زدایی و اشتغال زایی در روستاهای سراوان افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
وی افزود: یک مرکز پرورش دام سبک در روستای هوشک و  پرورش طیور در روستای پره کنت شهرستان سراوان از جمله طرح های محرومیت زدایی و اشتغال زایی سپاه است که در هفته بسیج افتتاح شد.
 
فرمانده سپاه شهرستان سراوان افزود: همچنین با تلاش بسیجیان جهادگر در قالب گروه های جهادی سپاه سرویس بهداشتی در نقاط محروم شهرستان احداث شد و به بهره برداری رسید.

مالدار ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن بسیاری از کسب و کارها توزیع ۳۰۰ بسته مواد غذایی میان افراد نیازمندان سطح شهرستان در برنامه قرار گرفت.

طرح شهید قاسم سلیمانی
 
وی خاطر نشان کرد: همچنین بسیج شهرستان سراوان علاوه بر گندزدایی اماکن و‌ محیط های آلوده و‌ ویزیت رایگان در کنار ستاد مقابله با ویروس کرونا در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اقدام به برگزاری گشت های مشترک، غربالگری خانه به خانه و آگاهی به مردم در خصوص ویروس مرگبار کرونا کرده است.
 
فرمانده سپاه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه نظارت در بازار و کنترل محدودیت های کرونایی یکی از مطالبه های اصلی این روزهای مردم است، اذعان کرد: بسیج با ساماندهی گروه های جهادی به کمک اداره صمت شتافته و در اجرای مصوبات و محدودیت های کرونایی با اداره صمت و ستاد مقابله با کرونا همگام شده است.
 
به گفته این مقام مسئول، سپاه و بسیج تمام تلاش خود را انجام داده تا با اهدای بسته های معیشتی با همکاری خیران، سمن ها و دیگر ارگان های حمایتی در قالب رزمایش کمک مومنانه التیام بخش آلام مردم در روزهای کرونایی باشد.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670858
ارسال نظر
نظرات