شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670868
"آبروی محله" در لردگان برگزار شد؛

شهدا مایه عزت و آبروی نظام هستند/ تفکر بسیجی، سلیمانی‌پرور است

شهدا مایه عزت و آبروی نظام هستند/ تفکر بسیجی، سلیمانی‌پرور است
امام جمعه موقت در آیین برگزاری آبروی محله شش شهید (محله مسجد آخوند لردگان) گفت: برگزاری یادواره های شهدا موجب تقویت و تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛  حجت الاسلام حسین قاسم پور امام جمعه موقت لردگان در آیین برگزاری آبروی محله  شش شهید (محله مسجد آخوند لردگان) گفت: برنامه آبروی کوچه‌ها، افتخار محله‌ها یک حرکت فرهنگی معنوی است و برگزاری این‌گونه برنامه‌ها موجب تقویت و تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

وی  با بیان اینکه برقراری ارتباط بیشتر مردم با خانواده شهدا یکی از راه های تکریم خانواده های شهدا است ادامه داد: این طرح در همین راستا برنامه ریزی شده و برهمین اساس برنامه ای در محله خانواده شهید در راستای تکریم خانواده های انان با اهالی آن محله برگزار می شود.
 
حجت الاسلام قاسم پور افزود: انقلاب ما امانت است، شهدا و رزمندگان با نثار جان خود توانستند امانتداری خود را ثابت کنند و این امانت باید توسط ما به دست امام عصر (عج) برسد.

قاسم پور تصریح کرد: امروز به برکت خون شهیدان، وجود ایثارگران و شهدای مدافع حرم، ایران امن‌ترین کشور دنیا بوده، بنابراین باید با بینش و بصیرت همه مسائل موجود در این انقلاب جریان ساز جهانی را تجزیه و تحلیل کرد تا واقعیت ها را آنگونه که حقیقت هستند دید نه به آن صورت که دشمنان و منافقین انقلاب اسلامی با توسل به ابزارهای رسانه ای و اینترنتی نشان می دهند.

وی با اشاره به فرهنگ ارزشمند یادواره شهدا گفت: یاد و خاطره شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بدین معنا است که راه و اهداف شهدا را خوب بشناسیم وآن را ادامه دهیم.

حجت الاسلام قاسم پور در پایان تاکید کرد: شهدا جان خود را نثار کردند تا اهداف متعالی امام که همان زنده نگه داشتن اسلام ناب محمدی است به سرمنزل مقصود برسد.

وی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به هفته بسیج گفت: بسیج یک کلمه نیست، بلکه بسیج و بسیجی مفهومی دارد به وسعت اقیانوس ها و عظمت کوه ها،  بسیجی سن و سال نمی شناسد، زمان و مکان نمی‌شناسد، گاهی بسیجی می‌شود علی اصغر (ع) شش ماهه در کربلا در دامان پدر، گاهی می‌شود حسین فهمیده با ۱۴۰۰ سال فاصله زمانی،  حسین فهمیده ای  که عشق را با تمام وجود تجربه کرد و خود را در راه رسیدن به معشوق فدا میکند. 

قاسم پور بیان داشت: بسیجی یعنی باکری ها،  همت ها، سلیمانی ها و ... و تفکر بسیجی انسان پرور است مثل حاج قاسم سلیمانی، حججی و دیگر شهدای اسلام که برای رسیدین به معشوق جان خود را فدا کردند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1670868
ارسال نظر
نظرات