شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670883

توزیع ماسک رایگان بین کارگران، کمترین کمک به این قشر است

توزیع ماسک رایگان بین کارگران، کمترین کمک به این قشر است
توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده بین کارگران و اصناف شهر چلیچه که مجبورند هر روز سر کار بروند، کمترین کمکی است که می‌توان به این افراد برای مقابله با کرونا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز ، کارگران با حذف اضافه‌کارها درآمد خودرا از دست داده‌اند و ماهیانه حداقل یک‌میلیون و ۶۰۰هزار تومان باید هزینه بهداشتی مقابله با کرونا کنند.

در همین راستا برپایی ایستگاه‌های سلامت تحت عنوان شهید سلیمانی با همکاری پایگاه مقاومت شهید نوروزی شهر چلیچه و باهدف ارائه خدمات بهداشتی در قالب کمک به درمان بیماران و کاهش مراجعه به بیمارستان‌ها برای قطع زنجیره کرونا  برگزار شد.
 

 امکانات حداقلی بهداشتی در اختیار کارگران قرار نمی گیرد

 نورزی یکی از کارگران این شهر در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز می گوید : چرا نباید امکانات حداقلی نظیر ماسک به‌صورت ملی و همه‌جا برای کارگران ایجاد شود؟ تولید و توزیع ماسک و الکل برای کارگران کار سختی است که مسئولان نه‌تنها آن را پیگیری نمی‌ کنند که حتی حرفش را هم نمی‌زنند و همه‌چیز را به خود کارگران، کارفرمایان و خیرین واگذار کرده‌اند؟
 
او ادامه می دهد: در بسیاری از محیط‌های کاری عملاً رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ممکن است، ماهیت برخی از کارها هم به‌گونه‌ای است که نیروی کار فرصت نمی‌کنند مدام دست‌های خود را بشویند، می‌ماند زدن ماسک و استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها که خرج بالای آن فشار اقتصادی به کارگران می‌آورد.
 
نوروزی عنوان می کند: شاید گفته شود همه پول برای خریدن یک ماسک ۱۳۰۰ تومانی دارند. اولاً باید گفت قیمت ماسک این نیست و قیمت‌ها تا دو هزار تومان هم می‌رسد، در ثانی یک کارگر اگر بخواهد واقعاً پروتکل‌ها را رعایت کند، باید مدام ماسکش را عوض کند، این‌طور درمجموع هزینه زیادی می‌شود که با این شرایط اقتصادی بازهم فشار را بر کارگران بیشتر می‌کند.
 


به گزارش جهانبین نیوز؛ با برپایی ایستگاه های سلامت می توان مقدار زیادی از دغدغه کارگران در راستای خرید لوازم بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کاهش پیدا می کند.

 
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1670883
ارسال نظر
نظرات