شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:55 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670887
در شورای برنامه‌ریزی استان زنجان مطرح شد؛

کوتاهی در اجرای مولدسازی قانون بودجه از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست

کوتاهی در اجرای مولدسازی قانون بودجه از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست
استاندار زنجان با ابراز گلایه از دستگاه‌هایی که نسبت به مولدسازی قانون بودجه از محل فروش اموال مازاد کوتاهی می‌کنند، گفت: متاسفانه دستگاه‌هایی در این زمینه کوتاهی می‌کنند که خودشان متولی هستند اما نباید این موضوع را به شوخی بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا; فتح‌اله حقیقی امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان با بیان اینکه تلاش برای بهبود رفاه نسبی کارکنان دستگاه‌ها وظیفه مدیران است، اظهار داشت: بهره‌مندی از رفاه نسبی، حق طبیعی کارکنان بوده و از هیچ مدیری پذیرفته نیست که برای این مهم تلاش نکند.

وی با بیان اینکه امسال تامین رفاه و اضافه‌کاری کارمندان دچار مشکل شد، خاطرنشان کرد: تمام تلاش بر این بود که به نحوی بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

حقیقی افزود: هرچند امسال درآمد مازاد استان نسبت به سال‌های گذشته بهتر بود اما در مرحله اول دریافت این درآمد، بخش قابل توجهی برای مطالبات بازنشستگان اختصاص یافت و علاوه بر آن دولت نیز دستورالعمل برای مولدسازی صادر کرده که باید بتواند کمک اصلی برای همکاران باشد.

وی گفت: امروز ماحصل بخش اندکی از فروش اموال مازاد دستگاه‌ها و همچنین مرحله اول دریافت مازاد درآمد استان در بین دستگاه‌ها توزیع می‌شود که این توزیع در هفته‌های آتی بهتر هم می‌شود.

استاندار زنجان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی در هفته آینده باید توضیح دهند که در اجرای مولدسازی قانون بودجه در چه مرحله‌ای هستند و چرا کوتاهی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها باید بدانند اعتباراتی که از محل فروش اموال مازاد آن‌ها جذب می‌شود در همان دستگاه و برای کارکنان خودشان هزینه می‌شود و کوتاهی آن‌ها پذیرفتنی نبوده و این مدیران را ضمن معرفی در استان به وزیر مربوطه‌شان گزارش می‌کنم.

حقیقی تصریح کرد: با مدیرانی که در این زمینه، تعلل کنند حتماً برخورد می‌شود زیرا در برابر کارمندان خود مسئول هستیم و باید تلاش کنیم و شوخی نداریم.

وی ابراز کرد: مدیری که در شرایط کنونی بیشترین همکاری را با دستگاه‌های دیگر در زمینه ایجاد آرامش داشته باشد، مدیر مقبول و عاقلی است

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفین گفت: این روز را به بسیجیان سلحشور تبریک عرض می‌کنم که همواره یار و مددکار نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتیبان مردم عزیز ایران بوده‌اند.

وی افزود: امروز با شیوع ویروس کرونا شاهدیم که بسیجیان، حضور بسیار ارزشمندی در صحنه مقابله با این بیماری دارند.

رامین میرزایی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز در ابتدای جلسه با بیان اینکه امسال، سال خوبی برای اعتبارات هزینه‌ای است، گفت: امسال جذب اعتبارات هزینه‌ای سقف ندارد و هر اندازه بتوانیم اموال مازاد دستگاه‌ها را بفروشیم، اعتبار ان را می‌توان از مرکز جذب کرد.

وی افزود: اعتبارات هزینه‌ای برای دستگاه مربوطه و به‌خصوص برای رفاه نسبی پرسنل هزینه می‌شود

میرزایی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید مولدسازی قانون بودجه طبق بند «د» تبصره 12 از محل فروش اموال مازاد را جدی بگیرند تا بتوانیم سرانه پرسنلی را افزایش دهیم.

احمد خداوردی، معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز با اشاره به تفاهمنامه اجرای پروژه‌های جهش تولید که بین استاندار زنجان و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به امضا رسیده است، گفت: در اجرای این تفاهمنامه در یکی از بندها آمده که 2 میلیارد تومان بابت اجرای پروژه‌های مردمی پایگاه اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی اختصاص یابد که یک میلیارد تومان آن باید از سوی استان تامین شود.

وی افزود: یک میلیارد تومان از اعتبارات پیش‌بینی‌شده 3 پروژه استانی، کسر و به این امر اختصاص یافت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670887
ارسال نظر
نظرات