شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670888
متخصص بیماری‌های عفونی در گفت‌وگو با دانا:

ابتلای خانوادگی به کرونا افزایش یافته؛ مردم مراقب باشند/ اجرای کامل محدودیت‌ها می‌تواند بیماری را کنترل کند

ابتلای خانوادگی به کرونا افزایش یافته؛ مردم مراقب باشند/ اجرای کامل محدودیت‌ها می‌تواند بیماری را کنترل کند
متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه اجرای کامل محدودیت‌ها می‌تواند بیماری را کنترل کند؛ گفت: برخی خانواده‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند؛ در حالیکه شکل ابتلای خانوادگی به کرونا بیشتر شده و باید مراقب باشیم.

مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به همکاری مردم با ستاد ملی کرونا، اظهار کرد: در نتیجه همکاری مردم با ستاد ملی کرونا و عمل به محدودیت‌های ایجاد شده، روند ابتلا به ویروس کرونا کاهش یافته است.

این متخصص بیماری های عفونی بیان کرد: متأسفانه جهش بیماری کرونا بسیار افزایش داشته است اما همچنان برخی خانواده‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند؛ در حالیکه شکل ابتلای خانوادگی به کرونا بیشتر شده و باید مراقب باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر محدودیت‌های کرونایی به‌صورت کامل اجرا شود می‌توانیم به سمت کنترل بیماری حرکت کنیم.

این متخصص بیماری‌های عفونی در بخش دیگری از این گفت‌وگو، با تشریح وضعیت کنونی روند ابتلا به کرونا گفت: در شرایطی که روند ابتلا به کرونا در ایام محدودیت‌های کرونایی به نسبت هفته گذشته کاهش داشته است، این موضوع می‌تواند در پایان محدودیت‌های دوهفته‌ای وضعیت بهتری را رقم بزند.

دکتر مردانی درباره نحوه نگهداری افراد مبتلا به کرونا در منازل، اظهار کرد: درصورت ابتلای یک فرد از اعضای خانواده به کرونا، باید تمامی ارتباطات با او به مدت دو هفته قطع و فاصله اجتماعی رعایت شود؛همچنین ضدعفونی مکان‌های آلوده مورد استفاده فرد مبتلا در منزل می تواند راهکاری برای عدم سرایت دیگران به کرونا باشد.

همکار ستاد ملی مقابله با کرونا در پایان در رابطه با تقویت سیستم ایمنی بدن گفت: استفاده از آویشن، شربت زوفا، مایعات و استفاده از میوه‌ها می تواند به بهبود وضعیت فرد مبتلا به کرونا کمک بسزایی کند.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1670888
ارسال نظر
نظرات