شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670897
فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب مطرح کرد؛

نقش حمایتی سپاه در بحران‌ها/ استفاده از ظرفیت‌های بسیج برای مقابله با کرونا ادامه دارد

نقش حمایتی سپاه در بحران‌ها/ استفاده از ظرفیت‌های بسیج برای مقابله با کرونا ادامه دارد
نوروز اکبری با بیان اینکه سپاه نقش حمایتی در بحران های پیش آمده سرپلذهاب دارد، گفت: استفاده از ظرفیت های بسیج و سپاه برای مقابله با کرونا ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نوروز اکبری در گفتگو با خبرنگار بازی دراز ضمن تبریک هفته بسیج مستضعفین گفت: بسیج در تمام سختی‌ها و عرصه های مختلف کشور بعنوان عضو پیشرو انقلاب اسلامی و یک ستون محکم حضوری فعال و اثرگذار دارد.

 فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب افزود: برنامه های بسیج امسال بیشتر به سمت و سوی مبارزه با شیوع بیماری کرونا و تلاش در جهت کمک به حفظ سلامت مردم است و از همه مردم شهرستان نیز دعوت می کنم که با رعایت پروتکلهای بهداشتی در این برنامه ها حضور یابند.

وی به اقدامات سپاه و بسیج برای ریشه کنی بیماری کرونا در شهرستان اشاره کرد و گفت: طرح شهید قاسم سلیمانی در سرپلذهاب با رمز مبارک یا محمد رسول الله (ص) آغاز شده و در این طرح که تیم هایی از هلال احمر، بسیج و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان حضور دارند سنجش سلامت، غربالگری و حمایت از بیماران و اقشار آسیب پذیر جامعه به صورت خانواده محور در محلات سطح شهر انجام می گیرد.

وی ادامه داد: ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی، مدارس، معابر،سطح شهر و روستاها، در مراحل مختلف، جمع آوری و توزیع پک های کمک معیشتی بین خانواده های آسیب دیده کرونا، توزیع ماسک و اقلام بهداشتی بین جامعه هدف، استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج در کنترل مبادی خروجی ورودی شهر و اجرای طرح محدودیت ها و ممندعیت های تردد از مهمترین اقدامات سپاه برابر مقابله با شیوع بیماری کرونا در شهرستان نیز بوده است.

اکبری یادآور شد: سپاه در بحران های سالهای اخیر در شهرستان در کنار مردم بوده و لازم به ذکراست از روز اول بعداز زلزله در کنار مردم بودند و از مرحله امداد و نجات تا آواربرداری و اسکان و بازسازی در وسط میدان حضور داشتند ،گروههای جهادی بسیج بسیاری به سرپلذهاب آمده ودر کار بازسازی واحدهای مسکونی به مردم کمک کردند و علاوه بر بازسازی منازل کارهای عمرانی بسیاری در زمینه مدرسه سازی ، ساخت مسجد، آبرسانی و ... انجام دادند که هنوز تداوم دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1670897
ارسال نظر
نظرات