شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:56 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1670914
در تکریم و معارفه دانشگاه فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

تاسف مدیرکل نظارت دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور از تبعیض‌ها

تاسف مدیرکل نظارت دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور از تبعیض‌ها
مدیر کل نظارت دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه اولین مسئولیت دانشگاه این است که دانشگاه و تمام عوامل تربیت نیروی انسانی برای بازار کار داشته باشند، گفت: برخی تبعیض ها بین دانشجو و اساتید شایسته دانشگاه نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس صبح امروز مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان  با حضور موسوی مدیر کل نظارت و ارزشیابی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، محمد جامعی رئیس دانشگاه های فنی و حرفه ای استان فارس، رحیم امین زاده ریاست سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان، روح الله دانش پایه سرپرست جدید  دانشگاه، خانم آرامش رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران،  موسایی رییس بسیج اساتید در دانشگاه فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد  برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل نظارت و ارزشیابی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور   با بیان اینکه نگاه دانشگاه فنی و حرفه ای باید تغییر کند، گفت: اگر دانشگاه راه و سیاست آن، برنامه و اهداف در راستای رسالت دانشگاه باشد شاهد افزایش رشد و توسعه و همچنین افزایش دانشجویان خواهد بود.

موسوی گفت: اولین مسئولیت دانشگاه این است که دانشگاه و تمام عوامل وظیفه تربیت نیروی انسانی بازار کار را دارند، در مرحله دوم دانشگاه نقش فعالیت های پژوهشی در راستای تبیین بازار کار را داشته باشند.
 
این مسئول افزود: دانشگاه ها وظیفه دارند کارکردهای فرهنگی و اخلاق حرفه ای را تبیین کنند یعنی افرادی که خدمات فنی به جامعه ارائه می دهند صاحب اخلاق حرفه ای باشند، مسئولیت اجتماعی از طریق آگاهی رساندن به دانشجو و اساتید صورت می گیرد، ولی نعمتان دانشگاه دانشجویان هستند.
وی بیان کرد: دفتر ریاست دانشگاه، کارگاه، آموزش و حتی برخورد نگهبان ورودی دانشگاه باید کلاس آموزش و فرهنگ برای دانشجو باشد.
 
موسوی با بیان اینکه کانون توجه باید دانشجو باشد، گفت: جای تاسف است خوابگاه دانشجو در پایین ترین سطح و اتاق رئیس دانشگاه با کیفیت ترین امکانات باشد، یا غذای سلف سرویس دانشجو با غذای ریاست تفاوت داشته باشد نقطه آغاز تبعیض است و دانشجو یاد می گیرد تبعیض در جامعه داشته باشد بنابراین ولی نعمتان دانشگاه دانشجویان هستند.
 
مدیر کل نظارت و ارزشیابی با بیان اینکه دانشگاه مانند یک میدان دو ماراتن است، گفت: موضوعات و مقوله های آموزشی و فرهنگی در مدارس یاد نگرفته است در دانشگاه باید آموزش داده شود.
 
وی با بیان اینکه دانش پایه یک کار بزرگ  شامل آموزش فنی و حرفه داشته باشد، گفت: ضرورت تکنولوژیکی باید دنبال شود یعنی در حوزه فن آوری باید برنامه و طرح داشته باشد یعنی مشکلات تولید و موانع فن آوری باید شناسایی و دنبال شود.
 
موسوی افزود: ضرورت های آموزشی باید در قالب مهارت ها، دانایی ها را به توانایی تبدیل کند.
 
این مسئول با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای شهر یاسوج بر توسعه ناخالص شهر یاسوج می تواند اثر گذار باشد، گفت: ضرورت اشتغال فارغ التحصیلان از ضرورت های مهم دانشگاه است.
 
 
وی افزود: استان ظرفیت های مهمی در حوزه اشتغال دارد که سرپرست دانشگاه می تواند در راستای شناخت این ظرفیت ها گام بردارد و در توسعه و اشتغال استان نقش داشته باشد و اگر نقش فنی و حرفه ای را درصدد کاهش بیکاری  هستیم باید دانشگاه فنی و حرفه این موضوع را دنبال کند ،سرپرست دانشگاه می تواند کار تیمی را دنبال کند و اظرفیت بسیج دانشجویی و بسیج اساتید استفاده شود.
 
رحیم امین زاده رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان نیز در این مراسم با بیان اینکه در مدت ۷ سال گذشته مسئول بسیج دانشگاه بودیم، گفت: بسیج دانشگاه در روستاها اقدام به کارهای عمرانی و زیرساختی می کرد که صاحب رتبه های برتر در سطح کشور شد.
 
وی افزود: همه وظیفه داریم دانشجویان را به گونه ای برای صنعت تربیت کنیم ، خلاء های یادگیری را دانشگاه می تواند پر کند.
 
رئیس سابق دانشگاه فنی و حرفه ای استان گفت: معتقدم دانشگاه باید فضای بروز داشته باشد در اولین گام ها طراحی ها صاحب فضای سبز، تغییرات در چیدمان ساختمان گام برداشته شد.
 
وی با بیان اینکه به تجربه و علم دانش پایه اشراف دارم، گفت: دانشگاه فنی و حرفه درخصوص چیدمان کارگاه و نیروی انسانی سعی شد متفاوت باشد و متناسب با شان دانشگاه و دانشجو باشد و اعتقادی به مسئله رئیس و مرئوس نداشتم.
 
وی بیان کرد: ۱۳ رشته کاردانی داشتیم که ۱۰ رشته افزوده شد، تجهیزات کارگاه ها، تجهیز سالن ورزشی، توجه به خوابگاه پسران در سه طبقه، تجهیز آشپزخانه خوابگاه های دخترانه را داشتیم.
 
از استاندار فعلی و قبلی، از نماینده بویراحمد و دنا تشکر می کنم زیرا درخواست داشتند در این مسئولیت باقی بمانم.
 
وی بیان کرد: خدماتی که در دوره ۷ سال گذشته صورت گرفته مدیون کار گروهی و مشارکت جمعی بود.
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1670914
ارسال نظر
نظرات