شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:22 منتشر شده در مورخ: 1399/09/05 شناسه خبر: 1671017
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خبر داد

اجرای بیش از ۶۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در استان مرکزی

اجرای بیش از ۶۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در استان مرکزی
سردار کریمی گفت: گفت: بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه روح الله استان مرکزی در طول یک سال گذشته بیش از ۶۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در سطح استان اجرا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ظهر امروز در نشست صمیمی با مدیر کل و معاونین دادگستری استان مرکزی به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج گفت: بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه روح الله استان مرکزی در طول یک سال گذشته بیش از ۶۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در سطح استان اجرا کرده است.

کریمی اظهار کرد: رویکرد سپاه و بسیج استان مرکزی در اجرای طرح ها ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاوم و مردمی در سطح شهرستان ها و روستاها است.

وی ادامه داد: در همین راستا طرح های مرتبط با آب کشاورزی در مناطق محروم با هدف کمک به ایجاد اشتغال،  افزایش سطح زیر کشت و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی اجرا شده و در طول یکسال گذشته بیش از ۳۵ کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی، ۲۵ کیلومتر لوله گذاری، مرمت و لایه روبی قنوات که در مجموع ۳۰ هزار متر مکعب استخر ذخیره آب کشاورزی با مشارکت مردم و گروه های جهادی در روستاها اجرا شده که اجرای آنها باعث شده بیش از ۲۵۰۰ هکتار زمین جدید زیر کشت برود و به شکل میانگین از هدر رفت ۲۸ درصدی آب جلوگیری کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: مهمترین ویژگی بارز پروژه ها نقش آفرینی مردم است و ما اعتقاد داریم هرکجا مردم نقش آفرینی کنند قطعا امید آفرین و نشاط بخش خواهد بود.

وی افزود: همچنین ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی برای محرومین، ایجاد کارگاه تولید اسکلت پیچ و مهره ای برای اولین بار در سطح کشور در استان و ایجاد اشتغال ۶۰ نفره برای جوانان، سازماندهی ۲۱ هزار جهادگر بسیجی در قالب ۱۱۵۰ گروه جهادی ، ایجاد اشتغال ۶۷۰ نفره با ۵۵۰ صندوق قرض الحسنه مردم پایه ، توزیع ۲۰۰ هزار بسته معیشتی و توزیع بیش از ۵ میلیون ۵۰۰ هزار ماسک بهداشتی از جمله اقدامات مهم در طول یکسال گذشته است.

کریمی گفت: از دیگر اقدامات مهم در طول یک سال گذشته توزیع ۱۱۰۰ جهیزیه برای زوج های جوان، کمک به سیل زدگان ، اقدامات همه جانبه برای مقابله با کرونا ، تشکیل دهکده اقتصاد مقاومتی، رصد و پالایش صنایع و کارخانجات در سطح استان، ارائه خدمات تخصصی بهداشتی و درمانی و هزاران اقدام بسیج محور و مردم پایه دیگر را می توان نام برد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: امروز به برکت تفکر بسیج در سطح استان مرکزی شاهد قدرت نمایی جریان جهادی و سازندگی سپاه هستیم و اقدامات و تلاش های مخلصانه سپاه و بسیج در سطح استان این واقعیت را در بین آحاد مردم و مسئولین به خوبی جا انداخته که می توان با کار جهادی به پیروزی های بزرگ دست پیدا کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1671017
ارسال نظر
نظرات