شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 21:02 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1671021
درگفتگوی صبح زاگرس با نماینده خراسان جنوبی مطرح شد؛

عده ای می خواهند اقتصاد را شرطی کنند

عده ای می خواهند اقتصاد را شرطی کنند
حسین خسروی نماینده خراسان جنوبی گفت:این چه تدبیری و مدیریتی است، و تا زمانی که این اقتصاد را شرطی می کنند و چشم به خارج از کشور دوخته اند، تا این ناهماهنگی وجود دارد، کاری از پش برده نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین خسروی نماینده بیرجند، در میان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گفت: مقام معظم رهبری بعنوان شخصیتی که ،هم به لحاظ قانون اساسی ،سیاست های کلی نظام  را تعیین می کنند،هم به لحاظ دیدگاه اعتقادی ماهها که  ولایت فقیه به تعبیر امام (ره) همان ولایت رسول الله (ص) است،یعنی اینکه هر چیزی ولایت فقیه می فرمایند،مسئولین بگیرند و تحلیل کنند که مد نظر ایشان  چیست.

نماینده  خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مدیرت برتر و کارآمد مقام معظم رهبری  مورد اعتراف بسیاری از بیگانگان و دشمنان ما بوده است، با توجه به این مطالب که گفته شد ،یعنی جایگاه قانونی ، دینی و تجربی،  ایشان سالها پیش در حرم امام رضا (ع) فرمودند؛ نسبت به حل مشکلات اقتصادی دوتا راه حل وجود دارد،یک راه کار در داخل است که همان  اقتصاد مقاومتی است ،یعنی اقتصادی که ما می توانیم با بیرون هم ارتباط داشته باشیم ، اما تکیه بر درون باشد ، که در مقابل  هر تکانی چه سیاسی، چه اقتصادی ، چه جغرافیایی باشد ما می توانیم کشور را حفظ کنیم.

 وی گفت: یک مورد دیگر  که همان موقع رهبرمعظم انقلاب فرمودند، اینکه چشم  به خارج از کشور دوخته شود، این دیدگاه ناکام است، که امروزه  این ناکامی دیگر محرض شده است و ملموس و کاملا معلوم است، و در جای دیگر در دولت اصلاحات فرمودند؛ شما فرض را براین بگذارید که ، در چاههای نفت را بسته اند ،یعنی اینکه اگر اقتصاد ما یک اقتصاد ، تک محصولی و با تکیه بر نفت باشد، باید شما بتوانید کشور را بدون نفت مدیریت کنید که این مهم مورد توجه قرار نگرفت.

خسروی در ادامه ابراز داشت: چند سال است که  با کدخدا مذاکره می شود، وعده های که داده شده است در ارشیو های رسانه وجود دارد، که گفته شده است، حتی گفتند آب خوردن ما به برجام بستگی دارد، و همه چی حل می شود، اما دیدیم که اینکار نشد،و تحریمهای بیشتری و مشکلاتی بیشتر نیز بوجود آمده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:صحنه های عبرت آموزی در دنیا زیاد است  ولی عبرت آموزان کم است، حالا هم عده ای می گویند چون  جو بایدن آمده است ، فرصت را غنیمت شمرده اند گروهی در حال نامه نگاری هستند و گروهی هم دارند مصاحبه می کنند، اما ما دیدیم و برای همه دنیا و مردم اثبات شده است که آمریکایی ها و اروپایی ها تکیه گاه قابل اعتمادی نیستند.

وی در ادامه گفت:باید هم مثل بقه روسای جمهور آمریکا مگه فرقی می کند؟ همیمن بایدن در دولت اوباما  بوده است و خیلی از تحریمها در زمان اوبا ما و بایدن انجام شده است که می توانند آمار گیری کنند و به این مسئله پی ببرند،متاسفانه تا نگاه به خارج از کشور است ،تا اینکه از تجربیات گران مایه استفاده نشود، به نظر می اید مشکلات بیشتر از این خواهد بود و کمتر نخواهد شد.

حسین خسروی در ادامه گفتگوی خود بیان کرد: الان دولت تصمیم خوبی گرفته است که به مردم کمک کند، هنوز مرکب مصاحیه رئیس جمهور خشک نشده است، که قیمت مرغ سر به فلک کشیده است، و در جای دیگر این همه بودجه به ستاد ملی کرونا اختصاص داده شده  است، این همه هم اعلام می کنند که دور همیها و تجمعات را تعطیل کنید،امروزه ویروس کرونا به صف های مرغ و روغن منتقل می شود.

وی افزود: این چه تدبیری و مدیریتی است، و تا زمانی  که این اقتصاد را شرطی می کنند و چشم به خارج از کشور دوخته اند، تا این ناهماهنگی وجود دارد، کاری از پیش برده نخواهد شد، همانطور که در بعضی از رسانه ها هم اشاره کرده بودند، ستاد تنظیم بازار خودش 20 قلم کالا را  با امضای دولت افزایش قیمت داده است .

خسروی در پایان گفت: باید بیانات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گیرد و نه فقط آنها را بشنویم، اگر به ایده های مقام  معظم رهبری  توجه  کنیم ودل سه قوه برای مردم بسوزد و اگر دلها برای انتخابات 1400 نسوزد ،و وحدت یک دلی باشد این مشکلات حل شدنی است.

انتهای پیام/

 
 

 

https://www.dana.ir/1671021
ارسال نظر
نظرات