شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1399/09/07 شناسه خبر: 1671299
مدیرکل دامپزشکی مازندران اعلام کرد؛

معرفی مازندران به‌عنوان یکی از 3 کانون آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان/ مردم از گوشت شکار پرندگان استفاده نکنند

معرفی مازندران به‌عنوان یکی از 3 کانون آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان/ مردم از گوشت شکار پرندگان استفاده نکنند
حسین رضوانی گفت: براساس اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور، استان مازندران یکی از ۳ کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان معرفی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید حسین رضوانی در گفت و گو با بلاغ با تاکید بر اینکه پرندگان وحشی مهاجر که هم اکنون در تالاب های استان زمستان گذارنی می کنند، می‌توانند بعنوان مخزن و ناقل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باشند ، از مردم خواست تا برای حفظ سلامتی خود و خانواده از شکار و یا خرید و فروش آنان جدا پرهیز کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از روستائیانی که در اطراف تالاب های زیستگاه پرندگان مهاجر زندگی می کنند خواست تا در صورت نگهداری طیور بومی ضمن حصارکشی و محصور کردن این پرندگان در منزل ، مکان نگهداری را مسقف نمایند و از نگهداری توامان پرندگان آبزی نظیر اردک و غاز در کنار سایر ماکیان خودداری کنند.

وی در ادمه از روستائیان خواست تا ضمن همکاری با ماموران دامپزشکی و توجه به هشدارهای بهداشتی دامپزشکی از خرید و فروش انواع ماکیان از افراد دوره گرد و دستفروش جداً پرهیز کنند.

رضوانی در پایان اعلام کرد تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر آلوده بودن صنعت طیور مازندران به این بیماری گزارش نشده بنابراین از متصدیان واحدهای طیور صنعتی درخواست میکنم تا موارد بهداشتی قرنطینه ای را در واحدهای خود جدی گرفته و در صورت مشاهده تلفات غیر عادی فورا مراتب را با ادارات دامپزشکی در میان بگذارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1671299
ارسال نظر
نظرات