شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1671487
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس:

راهی جز قوی شدن برای حل مشکلات نداریم/ قدرت دفاعی و نفوذ منطقه‌ای ایران غربی‌ها را پای میز مذاکره کشاند

راهی جز قوی شدن برای حل مشکلات نداریم/ قدرت دفاعی و نفوذ منطقه‌ای ایران غربی‌ها را پای میز مذاکره کشاند
آصفری گفت: تجربه برجام نشان می‌دهد در برابر زورگویان راهی جز قوی شدن نداریم و آن‌چنان خودمان را باید در حوزه‌های مختلف قوی کنیم که دیگر نیازی به بیگانگان نداشته باشیم و ما در بسیاری از حوزه‌ها و عرصه‌های علمی و دفاعی به این مرحله رسیده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به سخنرانی رهبر انقلاب در شورای اقتصادی سران قوا، گفت: رهبر انقلاب در این جلسه یک بار دیگر تأکید کردند که علاج حل مشکلات در داخل کشور است و نگاه به خارج از کشور نمی تواند راهکار حل مشکلات باشد.

وی افزود: اگر نگاهی اجمالی به گذشته داشته باشیم متوجه خواهیم شد هر زمانی که متکی به خودمان بودیم و روی پای خود ایستادیم توانستیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و هر زمانی که متکی به بیگانگان شدیم آنها قاشق خالی به ما دادند و این یک درس بزرگ است.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس اظهار کرد: امروز در تجربه تلخ برجام به وضوح دیدم که اعتماد به غربی ها و چشم داشتن به بیگانگان نه تنها نمی تواند راهکار حل مشکلات باشد بلکه روز به روز بر مشکلات کشور افزوده می شود.

قدرت دفاعی و نفوذ منطقه ای ایران غربی ها را پای میز مذاکره کشاند

وی با اشاره به تجربه تلخ برجام بیان کرد: همچنین در مسئله برجام دیدیم آنچیزی که موجب شد غربی ها و دولت آمریکا با ما پای میز مذاکره بیایند توانمندی ها و دستاوردهای عظیم دفاعی همچون برد موشک ها و تشکیل جبهه مقاومت و نفوذ در منطقه بود که آمریکائیها ناچار به تسلیم و مذاکره شد و این یک درس برگ است.

آصفری افزود: تجربه برجام نشان می دهد در برابر زورگویان راهی جز قوی شدن نداریم و آنچنان خودمان را باید در حوزه های مختلف قوی کنیم که دیگر نیازی به بیگانگان نداشته باشیم و ما در بسیاری از حوزه ها و عرصه های علمی و دفاعی به این مرحله رسیده ایم.

وی ادامه داد: امروز اگر می بینیم که طرف مقابل در برجام زیر حرف های خود می زند و به وعده های خود عمل نمی کند به دلیل این است که در حوزه هسته ای دست خود را خالی کردیم و امروز دشمنان ایران اسلامی به دنبال این هستند توانمندی موشکی را از ما بگیرند و به اهداف شوم خود دست پیدا کنند .

گرانی کالاهای اساسی هیچ ارتباطی با غربی ها ندارد

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس با اشاره به اینکه امروز مسئولین و دولت باید متوجه باشند گرانی کالاهای اساسی هیچ ارتباطی با غربی ها و آمریکای ندارد،گفت: اگر با آنها مذاکره هم داشته باشیم اما مدیریت داخلی کشور ضعیف، ناتوان و ناکارآمد و خسته باشد دوباره همین وضعیت به وجود می آید.

وی تأکید کرد: امروز حل مشکلات داخلی نیازمند همت و اراده های بلند است که باید متکی به توانمندی های داخلی باشد و امروز بسیاری از گرانی ها ارتباطی به تحریم ندارد و در واقع چه مذاکره بشود و چه مذاکره نکنیم اگر نگاهمان به غربی ها و آمریکائی ها باشد قطعا موفق نخواهیم بود.

آصفری با اشاره به مشکلات داخل آمریکا بیان کرد: وجود بیش از ۴۰ میلیون بی خانمان نشانه فروپاشی و درماندگی آمریکا در برابر مسائل داخلی خودشان است. امروز آمریکائی ها خودشان در داخل کشور دچار سردرگمی و مشکلات زیادی هستند و آنها اگر می توانستند مشکلات داخلی خودشان را حل می کردند و لذا نباید انتظاری از آنها داشت.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز برخی ها در دولت تنها دست روی دست گذاشتند و اقدامی برای رفع مشکلات انجام نمی دهند،گفت: برخی ها منتظر هستند تا با رابطه با آمریکا مشکلات داخلی را حل کند.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس افزود: اگر قرار باشد مذاکره و یا رابطه ای انجام شود ابتدا باید توانمندی خودمان را بالا ببریم تا قدرت چانه زنی پشت میز مذاکره داشته باشیم و اگر بخواهیم از موضع ضعف با آمریکائی ها مذاکره کنیم قطعا باید داشته های خودمان را بدهیم و قطعا چیزی عاید کشور نخواهد شد.

وی ادامه داد: اگر بخواهد مذاکره ای در هر سطح با آمریکائی ها انجام شود ابتدا آمریکائی ها باید به برجام بازگردند و بعد تحریم های ناجوانمردانه را یکجا رفع کنند و خسارت های ۵ ساله ای که به ایران تحمیل شده را پرداخت کنند و آن زمان می توان برای چگونگی مذاکره تصمیم گرفت.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: امروز گرانی ها راهکار مدیریتی دارد و دولت هم باید برای حل مشکلات عزم و اراده قوی داشته باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1671487
ارسال نظر
نظرات