شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1671517
با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

جامعه روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی خواستار مجازات عاملان ترور دانشمند هسته ای شدند

جامعه روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی خواستار مجازات عاملان ترور دانشمند هسته ای شدند
علماء و روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی با صدور بیانیه ای درخواست کردند هرچه زودتر عاملان و طراحان این جنایت غیر انسانی را شناسایی و به اشد مجازات برسانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک علماء و روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی در بیانیه ای ضمن محکومیت شدید ترور شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از وزارت اطلاعات و دستگاه های امنیتی و مراجع قضایی درخواست کردند هرچه زودتر عاملان و طراحان این جنایت غیر انسانی را شناسایی و به اشد مجازات برسانند. 

درادامه این بیانیه آمده است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

انجام این اقدام تروریستی در ایران اسلامی بیانگر سرخوردگی استکبار جهانی و رژیم پلید اسرائیل در مقابل دانشمندان ایرانی است. چنین اقدامات تروریستی حیثیت و آبروی اسرائیل جنایتکار و دیگر مزدوران آنها را در مقابل ملل آزادیخواه جهان بر باد داد.

ترور، در همه ابعاد آن منفور و مورد انزجار ملت ها است و استفاده از آن به عنوان یک راهبرد علیه دانشمندان و نخبگان غیرنظامی، جنایتکارانه¬ و ناجوانمردانه است. از این رو، این اقدام ضدبشری نباید بدون مجازت بماند و بلکه باید توسط همه نهادهای بین المللی و سازمان های به اصطلاح حقوق بشری و ضدتروریستی در جهان محکوم شود.

 دشمنان و عاملان ترور دانشمندان ایرانی باید بدانند علم و دانش حقیقتی ترور نشدنی است و ادامه خط ترور علیه متفکران و دانشمندان هسته ای ایران از سوی مراکز جاسوسی و تروریست پرور غربی و صهیونیستی، هیچگونه خللی در صنعت هسته ای و دفاعی ملت ایران وارد نخواهد کرد و بلکه با شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز انقلابی قدرت صنعت  هسته ای و دفاعی کشور شتاب بیشتری خواهد گرفت.

در پایان بیانیه مذکور آمده است: ما روحانیون اهل تسنن استان اعم از( مدیران مدارس علمیه، ائمه جمعه و جماعت مساجد و مدرسین حوزه های علمیه) مصیبت از دست رفتن چهره پر تلاش عرصه پژوهش و تحقیقات علمی کشور و دانشمند هسته ای را به محضر امام خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) تسلیت عرض نموده و از دستگاه های امنیتی و انتظامی کشور به ویژه وزارت اطلاعات و قوه قضاییه خواهانیم هرچه زودتر مسببین به شهادت رساندن برادر عزیزمان محسن فخری زاده را شناسایی و به اشد مجازات برسانند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1671517
ارسال نظر
نظرات