شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:58 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1671573
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

۵۰۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/کاهش ۲۰ درصدی بیماران سرپایی در قزوین

۵۰۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/کاهش ۲۰ درصدی بیماران سرپایی در قزوین
پیمان نامدار گفت: در هفته گذشته شاهد کاهش ۲۰ درصدی بیماران سرپایی بودیم که نشان‌دهنده همکاری بسیار خوب مردم است؛ قطعاً اگر این موضوع ادامه‌دار باشد می‌توانیم طی دو تا سه هفته آینده آمار فوتی و بستری کاهش یافته هم داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به تغییرات ایجاد شده در آمار مبتلایان کرونا در نتیجه اجرای محدودیت‌ها اظهار کرد: طی یک هفته گذشته خوشبختانه در آمار بیماران سرپایی حدود ۲۰ درصد کاهش داشتیم.

وی افزود: هنوز نتایج حاصل از محدودیت‌ها در مورد آمار بیماران بستری و فوتی محسوس نیست و باید منتظر نتایج در هفته‌های بعدی باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۹ بیمار جدید با علائم حاد تنفسی بستری شدند و اکنون ۵۰۷ بیمار در بیمارستان‌های سطح استان با علائم مشکوک و قطعی بیماری بستری هستند.

بستری ۱۱۱بیمار بدحال در بخش‌های آی‌‌سی‌یو

وی آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا را در سطح استان چهار نفر طی شبانه‌روز گذشته عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۱۱۱ بیمار در بخش‌های آی‌‌سی‌یو با علائم حاد تنفسی بستری بوده که از این تعداد ۵۱ نفر به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند و هشت بیمار به دلیل خالی نبودن تخت ‌آی‌سی‌یو در بخش‌های دیگر خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: برای بررسی و دستیابی به نظر دقیق پیرامون موضوع نتایج اعمال محدودیت‌ها قطعاً دو هفته زمان برای بیماران بستری و بالغ بر چهار هفته زمان برای کاهش بیماران فوتی زمان لازم است.

وی در پایان عنوان کرد: آنچه که در این هفته شاهد بودیم کاهش ۲۰ درصدی در بیماران سرپایی است که بسیار خوشحال‌کننده بوده و نشان‌دهنده همکاری بسیار خوب مردم است؛ لذا قطعاً اگر این موضوع ادامه‌دار باشد مطمئنا می‌توانیم طی دو تا سه هفته آینده آمار فوتی و بستری کاهش یافته هم داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1671573
ارسال نظر
نظرات