شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1671724
شکایت دولت از نمایندگان مردم؛

نمایندگان منتقد فقط صحبت‌های رئیس‌جمهور را یادآوری کردند/ تیغ شکایت دولت بر گلوی منتقدین

نمایندگان منتقد فقط صحبت‌های رئیس‌جمهور را یادآوری کردند/ تیغ شکایت دولت بر گلوی منتقدین
نماینده مردم دشتستان در خانه ملت گفت: ما فقط حرف‌های رئیس جمهور را یادآوری کردیم، آیا یادآوری کردن حرف‌های یک شخص که به‌صورت علنی گفته شده، به معنای توهین به آن شخص است؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حق دارند زبان گویای مردم باشند و همه مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را در  بخش‌های مختلف بیان کنند و دولت مکلف به رفع آن مشکلات است.

با روی کار آمدن مجلس یازدهم، امیدواری در کشور ایجاد شد و از همان ابتدا رفع مشکلات مردم بخصوص در حوزه اقتصادی توسط نمایندگان کلید خورد.

یکی از نمایندگانی که دغدغه رفع مشکلات اقتصادی مردم را در دستور کار خود دارد، ابراهیم رضایی نماینده جوان شهرستان دشتستان استان بوشهر بود.

رضایی با اشاره به مشکلاتی که در استان بوشهر وجود دارد، با کار کارشناسی شده به گونه‌ای پیش رفت که ژنرال نفتی دولت اصلاح طلبان، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برای اولین بار کارت زرد گرفت.

شکایت دولت از نمایندگان منتقد

اخیرا رسانه ها اعلام کردند، دولت از تعدادی نمایندگان به دلیل آنچه که اهانت گفته شده شکایت کرده است.

برابر بررسی‌های انجام شده، تناقض روحانی در گفتار و کردار از موارد مشهود است که بیش از هر چیز در پرونده‌ی دولت یازدهم و دوازدهم به چشم می خورد. از قبیل تناقض در حل مشکلات اقتصادی مردم و شرایط سختی که الان مردم با آن روبرو هستند، تناقض در حل مسئله هسته ای به شکلی که هم چرخ زندگی مردم بچرخد و هم‌ چرخ سانتریفیوژها، تناقض در ایجاد فضای آزادی بیان در سخنان زیبایی که بارها از آن دم زدند.

رئیس جمهور در مراسم تنفیذ سال ۱۳۹۲ به‌صورت آرمانی از پذیرش منتقدین سخن گفت که گویا سینه خود را برای هر انتقادی گشوده و با نگاهی کریمانه با منتقدین برخورد خواهد کرد.

"خدایا این بنده ضعیف خود را از شر کبر و غرور، حرص و بخل و حسد وا رَهاند. خداوندا، به تو پناه می‌برم از استبداد رأی، عجله در تصمیم، تقدّم نفع شخصی و گروهی بر مصالح عمومی و بستن دهان رقیبان و منتقدان."

دیری نپایید که مواضع واقعی وی روشن شد و شد خود غلط بود آنچه می پنداشتیم و رئیس جمهور با مخاطب قرار دادن منتقدین و توهین به آن ها سنگ تمام گذاشت.

تعابیری همچون: بزدل سیاسی، کم عقل، بیمار، عقب مانده، متحجر، متوهم، بیکار و علاف، تازه به دوران رسیده، کودک، دچار کمبود عقل، لات و کم‌سواد، دلواپس، واپسگرا، دروغگو، آلزایمری، بروید به جهنم و ده ها عناوین دیگر نثار منتقدین کرد.

در تاریخ جمهوری اسلامی ایران تاکنون سابقه نداشته است یک شخصیت اجرایی این گونه مردم را مورد فحاشی، تمسخر و توهین قرار دهد.

با پیگیری‌های بی‌وقفه نماینده مجلس دشتستان برای رفع مشکلات مردم، جمعی از سایر نمایندگان انقلابی نیز با وی همراه شده و صدای مردم را از خانه ملت فریاد زدند. این نمایندگان گاهی نطق انتقادی خطاب به هیات دولت بیان می کردند.

دولت که برنامه‌ای برای رفع مشکلات اقتصادی مردم ندارد و تفکری برای عبور کشور از مشکلات فعلی ترسیم نکرده، نام نماینده جوان دشتستان را در فهرست منتقدان قرار داد و  از وی شکایت کرد.

نماینده دشتستان در واکنش به شکایت دولت از نمانیدگان منتقد نوشت: دولت روحانی نشسته و از دل صدها نطق و تذکرات شش ماه گذشته نمایندگان مجلس به قول خودش مصادیق توهین را جدا و شکایت کرده!

اگر نصف این وقت را برای تنظیم بازار مرغ و روغن گذاشته بودند الان قفسه‌های مغازه‌ها و نیز سفره مردم خالی نبود.

 

در همین رابطه پایگاه خبری تحلیلی سپاس به بررسی این موضوع پرداخته است.

درباره اصل و صحت این شکایت پیگیر شدیم که معلوم شد قوه قضائیه به استناد شکایت دفتر رئیس جمهور به نمایندگان مجلس پیامک فرستاده است.

این شکایت در حالی صورت گرفته که نمایندگان مجلس در راستای وظیفه ذاتی خود باید مشکلات و نابسامانی ها و کمبودها و تعلل ها و کم کاری ها را به دولتمردان گوشزد کنند.

در همین رابطه از ابراهیم رضایی نماینده دشتستان، حقیقت ماجرا را جویا شدیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سپاس، با اشاره به شکایت دولت از برخی نمایندگان منتقد، اظهار کرد: در مورد شکایت رئیس جمهور از بنده و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی چند واقعیت وجود دارد.

وی افزود: آن چیزی که ما گفتیم چیزی جز حقیقت نبود، من فقط حرفهای خود آقای رئیس جمهور و وعده های ایشان را که چنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کند که مردم نیازی به یارانه نداشته باشند و تحریم ها رفع می‌کنم را مطرح کردم.

نماینده مردم دشتستان در خانه ملت گفت: ما فقط حرف‌های رئیس جمهور را یادآوری کردیم، آیا یادآوری کردن حرف‌های یک شخص که به‌صورت علنی گفته شده، به معنای توهین به آن شخص است؟

رضایی افزود: در این شرایط سخت که بیشترین فشارها بر روی مردم است و حقیقتاً مردم دچار گرفتاری‌های فراوانی هستند، وقت رئیس جمهور و دولت صرف چه کارهایی می‌شود؟ نطق های نمایندگان را جمع کرده و تحلیل می‌کنند که کجا یک نماینده ای حرف حق یا سخن علیه دولت گفته باشد.

وی بیان کرد: اگر این وقت صرف خدمت به مردم شده بود، حتماً جامعه از این وضعیت فعلی شرایط مناسب‌تری داشت. متأسفانه این بار اول نیست و این رویه‌ی هفت سال دولت بوده است که کلاً همیشه در حاشیه باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: یک حاشیه ای را تبدیل به متن کرده و به نوعی مردم را با این کار فریب می‌داده است و تا کسی سؤالی نکند که آقای روحانی چرا وضعیت مسکن اینقدر اسفناک است، چرا مایحتاج اساسی اینقدر گران شده است؟ چرا قیمت مسکن در یک الی دو سال اخیر چند برابر شده است؟ چرا قیمت ارز و سکه به این وضع رسیده؟ چرا بورس اینگونه شده؟ چرا بازار این همه بی ثبات است؟ چرا قیمت گوشت در دولت شما چند برابر شده است؟ چرا خیلی از کارگاه‌های تولیدی تو این کشور ورشکسته و تعطیل شده‌اند؟

رضایی ابراز کرد: این موضوعات را مطرح می‌کنند که کسی سراغ دولت نرود و متأسفانه این نقطه‌ایست که دولت در آن ایستاده و ظاهراً دیگر قرار نیست دولت از حاشیه ها جدا شود و بیاید خدمتی به مردم کند.

در پی شکایت دولت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برخی کابران شبکه‌های اجتماعی خطاب به دولت واکنش نشان دادند.

فرزاد سیمی فعال رسانه‌ای استان بوشهر در صفحه توئیتر خود نوشت: یعنی الان #دولت در شرایطی قرار گرفته که اگر وعده های خودش رو بهش یادآوری کنند، به #اتهام #توهین از فرد #شکایت میکنه!!! #پناه_میبرم_به_خدا_از_بستن_دهان_منتقدان #نماینده_دشتستان 

قهری برخورد کردن با منتقدین دور از شان یک رئیس جمهور است

علی پیرمرادی پیشکسوت رسانه و مطبوعات استان بوشهر در گفت و گو با سپاس، با اشاره به شکایت دولت از نماینده دشتستان، اظهار کرد: رئیس جمهور محترم در رابطه با نقد‌ها و انتقادات نمایندگان مجلس نباید شکایت کند.

پیشکسوت رسانه استان بوشهر گفت: دولت راه‌های مختلف برای رفع مشکلات و دفاع از خود را دارد، بصورت قهری برخورد کردن با منتقدین دور از شان یک رئیس جمهور است.

یادآوری کردن شعارها و وعده‌های دولت ممنوع؟!

سید محمد رضا شاهروبندی فعال اجتماعی دشتستان با اشاره به شکایت دولت از نمایندگان منتقد، در صفحه توئیتر خود نوشت: یادآوری کردن شعارها و وعده‌های دولت ممنوع؟!

 

مجلس در عزل رییس جمهور انقلابی عمل کند

محمود خدری فعال سیاسی استان بوشهر در پی شکایت دولت از نمایندگان در مطلب ارسالی به سپاس، نوشت: مجلس انقلابی، باید انقلابی عمل و این عنصر را استیضاح و عزل کند.

این فعال سیاسی ادامه داد: قوه قضاییه بلافاصله پس از عزل، او را محاکمه کند تا اینقدر جسور نباشد.

رییس جمهور باید پاسخ‌گو رفتارهای ناهمگون خود باشد

نصرالله شفیعی فعال رسانه ای و سردبیر هفته نامه دریای جنوب در باره رفتارهای متناقض رئیس‌جمهور، گفت: همه این برخوردها نشان می دهد، رئیس جمهور برخلاف گفته ها و شعارهای زیبایی که  در همه ی عرصه ها از جمله حرمت منتقدین، نه تنها عمل نکرده بلکه برعکس شده است.

شفیعی اظهار کرد: نمایندگان ملت وظیفه دارند مطالبات مردم را پیگیری کنند و در برابر وضعیت نابسامانی که عملکرد دولت لیبرال به مردم تحمیل کرده فریاد بزنند.

سردبیر هفته نامه دریای جنوب بیان کرد: مجلس یازدهم که به تعبیر رهبری مجلسی انقلابی است، مسئولیت سنگینی بر عهده دارد و آنچه تاکنون عده ای از نمایندگان در برابر ضعف و ناکارآمدی دولت از خود عکس العمل نشان داده اند در راستای همان مسئولیت و مأموریت نمایندگان است.‌

وی ادامه داد: بالاخره باید زمانی برسد که رئیس جمهور در برابر رفتارهای ناهمگون و متناقض خود پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1671724
ارسال نظر
نظرات