شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1671750
با رشد 23 هزار واحدی رخ داد؛

شاخص بورس در آستانه ورود به کانال ۱.۴ میلیون واحد/ ۱۹۲۹۰میلیارد تومان ارزش معاملات خرد

شاخص بورس در آستانه ورود به کانال ۱.۴ میلیون واحد/ ۱۹۲۹۰میلیارد تومان ارزش معاملات خرد
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با رشد ۲۳ هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحد ایستاد و ارزش معاملات خرد هم به بیش از ۱۹ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ بازار سهام پس ریزش اخیر خود در دو هفته گذشته روند صعودی - تعادلی داشت به طوری که شاخص کل بورس تا پایان معاملات روز جاری ۱۴ درصد رشد را ثبت کرد. نماگر بورس در دو هفته گذشته از عدد یک میلیون و ۲۱۵ هزار واحد در پایان امروز به یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحد رسید و در آستانه ورود به کانال ۱.۴ میلیون واحد قرار گرفت.

بازار سرمایه معاملات خود را در روز جاری متعادل و نوسانی آغاز کرد و در ادامه تقاضا بهبود تقاضا یافت و در پایان معاملات نخستین روز هفته با رشد ۲۳ هزار واحدی شاخص کل همراه شد و بورس سبزپوش ماند.
 
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۲۳ هزار و ۵۴۸ واحد رشد در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۹۷ واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن هم با ۶۳۹۹ واحد افزایش به عدد ۴۰۱ هزار و ۵۳۱ واحد رسید.
 
معامله گران نخستین روز هفته بیش از ۲ میلیون و ۶۲۳ هزار معامله انجام دادند. ارزش کل معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) با تغییر مالکیت ۲۱ میلیارد و ۹۳۳ میلیون سهم و اوراق مالی به بیش از ۲۲ هزار و ۶۸۴ میلیارد تومان رسید.
 
ارزش معاملات خرد سهام هم به بیش از ۱۹ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها بیش از ۱۵۴ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند.
 
معامله گران امروز در بورس بیش از ۱۸ میلیارد و ۲۳۲ میلیون سهم و اوراق مالی را در یک میلیون و ۸۳۲ هزار معامله و به ارزش ۱۶ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و پالایش نفت تهران با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص بورس نقش داشتند و در مقابل نماد ایران‌خودرو با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شد.
 
نمادهای ایران‌خودرو با ۲.۶۶ میلیارد سهم، بانک تجارت با ۲.۶۳ میلیارد سهم، سایپا با ۲.۱۵ میلیارد سهم، بانک صادرات با ۱.۱۸ میلیارد سهم و بانک پارسیان ۱.۱۸ میلیارد سهم بیشترین حجم معاملات را داشتند.
 

شاخص فرابورس ایران هم با ۳۷۱ واحد افزایش به ۱۷ هزار و ۳۲۲ واحد رسید.
 
معامله‌گران در فرابورس بیش از ۳ میلیارد و ۷۰۱ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۷۹۱ هزار معامله و به ارزش  ۶۰۵۱ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای بیمه پاسارگاد، پلیمر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون، صنعتی مینو، پتروشیمی تندگویان و بانک دی با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر را داشتند.
 

 انتهای پیام

https://www.dana.ir/1671750
ارسال نظر
نظرات