شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1399/09/08 شناسه خبر: 1671803

رویترز: ملک سلمان از سفر نتانیاهو به عربستان خبر نداشت!

رویترز: ملک سلمان از سفر نتانیاهو به عربستان خبر نداشت!
یک رسانه غربی به نقل از منابع آگاه خود مدعی شد که پادشاه عربستان از سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به این کشور اطلاع نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خبرگزاری رویترز ادعا کرد که «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی از  سفر محرمانه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان اطلاع نداشته است.

این رسانه به نقل از یک منبع سعودی و یک منبع دیپلماتیک خارجی در ریاض گزارش داد که به نظر نمی رسد تا زمانی که سلمان بن عبدالعزیز زنده است، عادی سازی روابط عربستان با رژیم صهیونیستی انجام شود.
 
این دو منبع تاکید کردند که طرح موضوع عادی سازی احتمالی روابط عربستان با رژیم اسرائیل در واقع به منظور منحرف کردن توجه «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا از مسائل دیگر به ویژه کارنامه حقوق بشری عربستان سعودی است.
 
رویترز همچنین به نقل از چند منبع دیپلماتیک در منطقه نوشت که دو فرستاده آمریکا درستی گزارش‌های منتشر شده از دیدار محرمانه بنیامین نتانیاهو و «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در شهر نئوم این کشور با حضور «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا را تایید کردند.
 
رسانه های رژیم صهیونیستی از جمله رادیو ارتش اسرائیل هفته گذشته فاش کردند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل روز یکشنبه همزمان با حضور «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در عربستان مخفیانه به این کشور رفت و با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دیدار و گفت و گو کرد.
 
آن طور که رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، دیدار نتانیاهو با ولیعهد سعودی در حضور وزیر امور خارجه آمریکا انجام شد. اگرچه مقام های عربستانی از جمله «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه این کشور با وجود گزارش‌های متعدد رسانه‌ ای این دیدار را تکذیب کردند در مقابل نتانیاهو از ارائه توضیح در این زمینه خودداری کرد که به باور تحلیلگران این سکوت به نوعی بیانگر تایید سفر وی به عربستان و ملاقات با بن سلمان است.
 
سایت «العهد نیوز» عراق دو روز پیش در گزارشی در این باره نوشت: دیدار اخیر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در شهر نیوم در ساحل شمال غربی عربستان، سومین دیدار در نوع خود بود.
 
این گزارش افزود: اطلاعات موثق نشان می دهد که مسئولان امنیتی اسرائیلی و سعودی از این محل برای دیدارهای دائمی خود استفاده می کنند تا درباره همه مسائل مربوط به ایران، سوریه و حزب الله با هم بحث و گفت وگو کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1671803
ارسال نظر
نظرات