شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1671973
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی خبر داد؛

پیشی گرفتن ولادت پسران از دختران در خراسان شمالی/ ثبت ۲۴۴ واقعه چندقلوزایی

پیشی گرفتن ولادت پسران از دختران در خراسان شمالی/ ثبت ۲۴۴ واقعه چندقلوزایی
علی زاهدی نیا با اشاره به اینکه از ابتدای سال 99 تاکنون 9 هزار و 358 ولادت به ثبت رسیده است، گفت: نسبت جنسی واقعه ولادت در همین مدت 104 بوده که به ازای تولد هر صد دختر تولد صد و چهار پسر رخ داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی زاهدی نیا، مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 9 هزار و 602 ولادت در استان خراسان شمالی به ثبت رسیده است، گفت: از این تعداد 9 هزار و 358 واقعه ولادت تک زایی و 244 ولادت حاصل از چندقلوزایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد چند قلوزایی مربوط به شهرستان بجنورد با 73 مورد دوقلوزایی و دو مورد سه قلوزایی است، گفت: همچنین شهرستان های شیروان  با 18 مورد دوقلوزایی و اسفراین  با 16 مورد دو قلوزایی  در رتبه های بعدی قرار دارند.

زاهدی نیا اضافه کرد: کمترین ولادت حاصل از چندقلوزایی ها  مربوط به شهرستانهای  راز و جرگلان و گرمه هر کدام با دو مورد دو قلوزایی و فاروج و جاجرم هر کدام با یک مورد دوقلوزایی بوده است.

وی اضافه کرد: شهرستان بجنورد با پنج هزار و 476 مورد بیشترین  ثبت ولادت و رازوجرگلان با 175 مورد کمترین ثبت ولادت را در هشت ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی با بیان اینکه میزان ولادت در خراسان شمالی در 8 ماهه اول سال جاری 16 در هزار بوده که از متوسط کشوری بالاتر است، خاطرنشان کرد: نسبت جنسی واقعه ولادت هم در همین مدت 104 بوده است، یعنی به ازای تولد هر صد دختر تولد صد و چهار پسر را داشته ایم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1671973
ارسال نظر
نظرات