شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1672018

مراسم تقدیر از 3 پیشکسوت کشتی برگزار شد/ دبیر: خیلی‌ها بودند که مدال نداشتند اما در کشتی بسیار خوب بودند

مراسم تقدیر از 3 پیشکسوت کشتی برگزار شد/ دبیر: خیلی‌ها بودند که مدال نداشتند اما در کشتی بسیار خوب بودند
مراسم تقدیر از 3 پیشکسوت کشتی کشور، صبح امروز در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این مراسم که علیرضا دبیر رئیس فدراسیون، علی اکبر جیرسرایی مسئول کمیته پیشکسوتان و احمد عرب مسئول رسیدگی به امور پیشکسوتان حضور داشتند از سبحان روحی، حسین تورانیان و محمد اسماعیل زاده از پیشکسوتان قدیمی کشتی ایران تقدیر بعمل آمد.

رئیس فدراسیون کشتی در این مراسم گفت: پیش از این مشی بر این بود که هرکس مدال دارد پیشکسوت است و باید تجلیل بشود در صورتی که ما اگر قهرمانی را در چند بعد نگاه کنیم یکی از آن کسب مدال است ولی سجایای اخلاقی، مقبولیت اجتماعی و برخورد با خانواده از دیگر بعدهای یک قهرمان و پهلوان است.
 
وی ادامه داد: خیلی از کشتی گیران بوده اند که به دلیل حق خوری ها و بد آوردن ها بوده به حقشان نرسیدند و دستشان از مدال کوتاه ماند. متأسفانه در حال حاضر ملاک شرط پیشکسوت و قهرمان بودن شده است و من  اصلا این را قبول ندارم چرا خیلی ها مدال دارند اما اخلاق ندارند و این در هر رشته ای وجود دارد.
 
دبیر اظهار داشت: رویکرد فدراسیون این است که از پیشکسوتانی که زحمت کشیده اند چه با مدال و چه بی مدال قدردانی کنیم چراکه جمعی از پیشکسوتان ما که مدال ندارند، حقشان کسب مدال بوده است.
 
وی افزود: کسب مدال ملاک نیست، مگر مدال به آدم ارزش انسانی می دهد مهم شخصیت انسان است آقایان روحی، تورانیان و اسماعیل زاده هرکدام در ظاهر مدال جهانی ندارند ولی هرکدام چندین قهرمان جهان و المپیک را برده اند و هم سن های شما و حریفان شما می دانند که چقدر شما خوب بوده اید و برای مثال کامران قاسم پور الان حریف حسن یزدانی است اما حسن یزدانی یک سوپراستار است و اگر قاسم پور هم برود می تواند مدال کسب کند.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1672018
ارسال نظر
نظرات