شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:24 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1672019
کارشناس مسائل سیاسی:

ترور دانشمند هسته‌ای کشور پیامی روشن به دلبستگان آمریکا بود

ترور دانشمند هسته‌ای کشور پیامی روشن به دلبستگان آمریکا بود
دشتی گفت: ترور شهید فخری‌زاده یک پیام روشن به دلخوشان و دلبستگان مذاکره با آمریکا داد که آمریکایی‌ها هیچ گاه بر سر امنیت اسرائیل و منافع این رژیم معامله نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین دشتی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای کشور گفت: تمام شواهد عینی و سوابق این رویداد حکایت از حضور و اقدام مستقیم عوامل صهیونیستی درماجرا دارد. هم ترور دیگر دانشمندان هسته‌ای ما به دست آنها انجام شد، هم مطالبی که این چند روز اخیر رئیس رژیم صهیونیستی عنوان کرده بود و هم خبرهایی که از سفر وزیر خارجه آمریکا به منطقه و مثلث وهابی صهیونیستی آمریکایی منتشر شد حکایت از این داشت که دنبال حادثه‌‎ای در منطقه هستند.

وی ادامه داد: به ویژه پس از شکست جنگ نیابتی داعش و دشوار شدن شرایط برای متحدان آمریکا در منطقه از جمله رژیم صهیونیستی و عربستان، تلاش‌هایی در دو زمینه آغاز شد که هم روحیه به آنها داده شود و هم متحدان آنها را در منطقه حفظ کند، یکی از از اقدامات تلاش سیاسی برای گسترش نفوذ سیاسی ظاهری اسرائیل در منطقه است که با چند دولت سرسپرده عربی مثل بحرین، امارات و ... دارند این گسترش را ایجاد می‌کنند البته عمیق نیست و با سران و دولت‌های اینها اقداماتی انجام گرفته و پایگاه مردمی ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: دومین اقدام آمریکا و عوامل صهیونیستی ترور افراد موثر جبهه مقاومت مانند شهید سردار سلیمانی و همچنین دانشمند بزرگ هسته‌ای ما شهید محسن فخری زاده است، ماهیت این اقدام، یک حرکت انفعالی و رو به جلو است که روحیه این رژیم‌ها مخصوصا عربستان که با تغییر معادلات در منطقه مواجه است را حفظ کند چرا که قدرت نظامی عربستان برای حفظ موقعیت خود در یمن رو به افول است و شرایط سختی را دارند همچنین نا امن کردن کشورهای عراق، سوریه، لبنان و حتی برخی از کشورهای دیگر و تهدیدهایی که نسبت به ایران صورت می‌گیرد در راستای حرکت انفعالی برای حفظ روحیه است.

دشتی تصریح کرد: با توجه به نقش شهید فخری زاده در تحکیم موقعیت جبهه مقاومت از طریق پیشرفت‌های فناورانه نوآورانه چه در زمینه‌های هسته‌ای و چه در زمینه دفاعی و موشکی کشور و تولید فناوری‌های که در دیگر بخش‌های صنعتی ما مورد استفاده قرار می‌گیرد قطعا ترور شهید فخری زاده حرکت در راستای جلوگیری از پیشرفت ایران به ویژه در صنایع و فناوری‌هایی که این شهید تعیین کننده بود است.

وی با بیان اینکه دشمنان با این عملیات‌های تروریستی به اهداف خود نخواهند رسید، گفت: تکمیل کارهای بزرگی که این دو شهید بزرگ جبهه مقاومت شهید سردار سلیمانی و شهید فخری زاده آغاز کرده‌اند به دست شاگردان این دو شهید و جوانان این مرز و بوم انجام خواهد شد و قطعا عزم برای پیشرفت و تحکیم راه جبهه مقاومت چه در ایران و چه در سطح منطقه بیشتر می‌شود و هم بستگی و عزم جدیدی را در منطقه ایجاد خواهد کرد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: این اقدامات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها پایبند به عهدشان چه در مذاکرات و چه در پیمان‌هایی که بستند ندارد و پیش بینی هم این بود که ترامپ بعد از شکست خود شکاف‌هایی در منطقه ایجاد کند که اگر اعتمادی هم به نتایج مذاکرات و پیمان‌های مجدد دارند با شکاف‌هایی که در اثر این عملیات‌های تروریستی و غیر قانونی ایجاد می‌شود این اعتماد را از بین ببرند و نشان بدهند که آنها فقط با تامین خواسته‌هایشان و تنها با شرط تحمیل اسرائیل و جریان حمایت از آمریکا در منطقه حاضر هستند در پیمان‌ها و مذاکرات شرکت کردند.

دشتی افزود: این پیامی است که خود اسرائیلی‌ها  نیز به جهان مخابره می‌کنند این است که آمریکایی‌ها قبل از اینکه با دیگران همراه باشند با منافع اسرائیل حتی بیشتر از خود منافع آمریکا همراه‌ هستند. لذا ترور شهید فخری زاده یک پیام مستقیم به همه داد که آمریکایی‌ها هیچ گاه بر سر پیمان خود با اسرائیل، امنیت اسرائیل و منافع آنها معامله نمی‌کنند و این پیام روشنی است برای کسانی که دلبستگی و امیدهای کاذبی را در زمینه مذاکره با آمریکا دارند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672019
ارسال نظر
نظرات