شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1672101
نماینده نوشهر و چالوس:

افتتاح نیروگاه زباله‌سوز نوشهر تا پایان آذرماه امسال

افتتاح نیروگاه زباله‌سوز نوشهر تا پایان آذرماه امسال
محمدعلی محسنی گفت: نیروگاه زباله‌سوز نوشهر همزمان بابرخی پروژه های کشور تاپایان ماه جاری توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه نیروگاه زباله سوز نوشهر مراحل پایانی را طی می‌کند، افزود: این نیروگاه اواخر ماه جاری همزمان با سایر پروژه‌ها در کشور به وسیله رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

وی ظرفیت زباله سوز نوشهر را ۲۰۰ تن است اعلام کرد و افزود: این نیروگاه ۲۰۰ تن زباله تولیدی شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت را فراوری و حدود سه مگاوات برق در ساعت تولید می‌کند.

نماینده مردم نوشهر.چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم فرهنگ سازی در مدیریت پسماند توسط مردم تاکید کرد و ادامه داد: میانگین تولید زباله در کشور‌های پیشرفته ۳۰۰ تا ۳۵۰ گرم، در کشور ۹۰۰ گرم و در مازندران هزار و ۲۰۰ گرم است که بخشی از آن توسط مسافران تولید و در بسیاری از مواقع در طبیعت رها می‌شوند.

این مسئول گفت: در تولید زباله گوی سبقت را از بسیاری از کشور‌ها ربودیم و تا زمانی که فرهنگ تولید و مدیریت زباله را نهادینه نکنیم امکان حل انبوه زباله‌ها کار دشواری است. مشکل حل کنیم.

محسنی گفت: ساخت نیروگاه زباله سوز نوشهر با هدف فراوری و تولید در سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت حدود ۲ هکتار در منطقه "پلنگ چال" نوشهر آغاز شد و برای ساخت آن ۱۱۲ میلیارد تومان هزینه شده که ۲۶ میلیارد تومان آن از محل سفر مقام معظم رهبری و بقیه از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی بیان کرد: این نیروگاه به صورت آزمایشی مردادماه امسال فعال شده بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1672101
ارسال نظر
نظرات