شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1672116
معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان قزوین خبر داد؛

توزیع ۳۰۰ تن مرغ منجمد با همکاری بسیج اصناف قزوین/ مشکلی در عرضه روغن نداریم

توزیع ۳۰۰ تن مرغ منجمد با همکاری بسیج اصناف قزوین/ مشکلی در عرضه روغن نداریم
مجید برزگر گفت: بسیج اصناف کشور در نظر دارد برای متعادل کردن بازار اقدام به توزیع مرغ منجمد کند که سهم استان قزوین ۳۰۰ تن است که این اقدام با همکاری بسیج اصناف قزوین صورت خواهد گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید برزگر معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین، از عرضه مرغ منجمد در قزوین خبر داد و اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت مرغ در هفته‌های اخیر به منظور حمایت از مصرف کنندگان بویژه دهک‌های پایین درآمدی؛ ۲۵۰ تن مرغ منجمد به منظور تعادل بازار عرضه می‌شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان قزوین افزود: این محصول به صورت منجمد به قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان از طریق فروشگاه‌های زنجیره‎‌ای بزرگ و تعاونی‌های مصرف در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: هفته گذشته ۵۰تن از این محصول توزیع شده و سهمیه بندی کرده‌ایم که مابقی آن به صورت روزانه ۱۰ تن در استان توزیع شود.

قیمت مرغ به تعادل خواهد رسید

برزگر اذعان کرد: سیاست کلی بر این است که این محصول بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شود؛ لذا سهمیه‌ای از خود پایتخت بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی مصرف منتخب و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش، جهاد کشاورزی، فرهنگیان، رضوان مینودر، فروشگاه سبز مینودر و فروشگاه هفت توزیع می‌شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان قزوین ادامه داد: قیمت مرغ روز گذشته در بازار 28 هزار تومان بود که با کاهش حدود دو هزار تومانی نسبت به روز قبل همراه شد.

وی علت افزایش قیمت مرغ را کاهش مقطعی جوجه ریزی دانست و تصریح کرد: با توزیع سهمیه تخصیص یافته به استان طی روزهای آینده، قیمت مرغ به تعادل خواهد رسید.

تقاضای کاذب در حوزه روغن ایجاد شده است

برزگر ابراز کرد: بسیج اصناف کشور هم در جهت به تعادل رسیدن قیمت‌ها در نظر دارد میزانی محصول مرغ منجمد را در سراسر کشور توزیع کند که سهمیه استان قزوین ۳۰۰ تن است؛ لذا به دنبال آن هستیم که طی این هفته این محصول را از طریق بسیج اصناف استان جذب کنیم.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان قزوین درباره توزیع روغن در سطح استان نیز اظهار کرد: در آبان ماه نسبت به مهرماه ۲۴درصد افزایش توزیع روغن در استان داشتیم که البته این نشان می‌دهد مقداری تقاضای کاذب در بازار ایجاد شده؛ چراکه هرچه ما فروشگاه‌ها را تزریق می‌کنیم سریع خالی می‌شود.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه مقداری کاهش سهمیه اصناف و صنعت را داشتیم حدود شش هزار و ۷۰۰ تن سهمیه صنعت و واحدهای صنعتی و ۱۶۳ تن هم سهمیه برای اصناف مانند قنادی‌ها، چلوکبابی‌ها، اغذیه فروش‌ها، تالارها، خشکه پزی‌ها و نان فانتزی‌ها به منظور کنترل بازار دریافت کردیم که اکنون در حال توزیع است.

توزیع روغن در فروشگاه‌های منتخب

برزگر عنوان کرد: چون گاهی ممکن بود اصناف برای تامین نیاز به فروشگاه‌های سطح شهر مراجعه کرده و از همین روغن خانوار خریداری کنند، اما باتوجه به اینکه نیاز اصناف را برطرف کردیم مصرف متعادل و واقعی می‌شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت استان قزوین بیان کرد: خوشبختانه روغن در سطح استان موجود است و مشکلی در زمینه روغن نداریم؛ لذا مردم از این بابت آسوده خاطر باشند.

برزگر در پایان گفت: به اندازه کافی روغن موجود است و در فروشگاه‌های منتخب توزیع می‌کنیم و اگر مردم به اندازه نیاز واقعی خریداری کنند ما مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت؛ همچنین مقداری سهمیه هم در حوزه عمده فروشی و اصناف تهیه کردیم که بین واحدهای خرده فروشی توزیع می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672116
ارسال نظر
نظرات