شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1672211
استاندار قزوین:

۱۷۰ نیروی مورد نیاز بیمارستان رحیمیان تامین شد/ بلاتکلیفی بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین

۱۷۰ نیروی مورد نیاز بیمارستان رحیمیان تامین شد/ بلاتکلیفی بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین
هدایت الله جمالی‌پور گفت: وضعیت بیمارستان رحیمیان در وزارت بهداشت به نتیجه خوبی رسیده است و ۱۷۰ نیروی مورد نیاز تامین شده اما استان با چالش امکانات درمانی مواجه است؛ چراکه بسیاری از بیمارستان‌ها فرسوده شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛هدایت‌الله جمالی‌پور، استاندار قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین درباره وضعیت کرونا در قزوین اظهار کرد: همه زحمات ما و تلاش‌های مسئولین خدمتگذار در دستگاه‌های اجرایی زمانی به ثمر می‌رسد که مردم همکاری کنند؛ چراکه اگر ما شبانه روز جلسه بگذاریم و تصمیم‌گیری کنیم اما مردم همکاری نکنند به سرانجام مطلوب نخواهیم رسید.

وی افزود: کار ما زمانی ارزش پیدا می‌کند که مورد استقبال مردم قرار گیرد و اگر همکاری مردم محقق شود، می‌توانیم به سرعت این ویروس را از سر راه برداریم و فعالیت‌های کشور به حالت عادی بازگردد تا معیشت مردم کمتر آسیب ببیند.

استاندار قزوین تاکید کرد: از مردم استان قزوین تشکر می‌کنیم که در ایام بهار بهترین همکاری را لحاظ کردند به طوریکه امر مقابله با این ویروس به نحو احسنت انجام شده و بیمارستان‌ها به حالت عادی برگشت و پیش‌بینی کرده بودیم جشن پیروزی کرونا را در استان خواهیم گرفت؛ اما متاسفانه به یک باره فضای دیگری ایجاد و به آرامی این فضا موجب بحران شد.

همکاری بیش از ۹۵ درصدی مردم در اجرای محدودیت‌ها

جمالی‌پور تاکید کرد: دو فاز سخت را گذرانده‌ایم و امروز در آغاز فاز سوم هستیم که قطعا اگر همکاری مردم نباشد مهار این ویروس سخت خواهد شد؛ لذا امروز که فاز سوم چند روزی است شروع شده از مردم خواهش می‌کنیم که ما را یاری کنند تا بتوانیم برای سلامتی خودشان امر مقابله با کرونا را به خوبی انجام دهیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: در فاز سوم برابر گزارش‌ها ۹۵ الی ۹۸ درصد همکاری مردم اتفاق افتاده و از اصناف و کسبه‌ای که به نوعی ما را یاری کردند تشکر می‌کنیم، اکنون همه ظرفیت‌ها بسیج شده‌اند و سازمان‌ها در خدمت ستاد مقابله با کرونا هستند تا محدودیت‌های اعمال شده در فاز سوم به خوبی پیش بروند.

استاندار قزوین ابراز کرد: ما در ستاد مقابله با کرونای استان و در قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ظرفیت‌ها را بسیج کرده‌ایم و از مردم انتظار داریم به محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی که از سوی خدمتگذاران در علوم پزشکی اعلام می‌شود توجه کنند و تا حد ممکن به خارج از منزل نروند چراکه با یک امر کوچک می‌توان این ویروس را کنترل کرد.

جمالی‌پور با تشکر از زحمات‌ کادر درمان اذعان کرد: از مجموعه وزارت بهداشت درخواست داریم تا از کادر درمان و به ویژه پرستارانی که سال‌هاست به صورت شرکتی فعالیت می‌کنند با هدیه‌ای تشکر و قدردانی کنند.

نگران معیشت مردم هستیم

این مقام مسئول تاکید کرد: وضعیت بیمارستان رحیمیان در وزارت بهداشت به نتیجه خوبی رسیده است و ۱۷۰ نفر نیروی مورد نیاز تامین شده اما در حوزه امکانات درمانی علی‌رغم اینکه ما همه ظرفیت‌ها را بسیج کرده‌ایم، استان با چالش امکانات درمانی مواجه است چراکه بسیاری از بیمارستان‌ها فرسوده شده‌اند.

وی با اشاره به نگرانی در خصوص وضعیت بیمارستان‌های فرسوده عنوان کرد: باید از امروز برنامه جامعی برای بخش درمان پیش‌بینی شود تا در آینده با بحران مواجه نشویم چراکه نگران این هستیم که بیمارستان‌های فرسوده با یک زلزله پنج ریشتری به‌هم بریزند.

جمالی پور یادآور شد: بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی همچنان معطل است اما ضرورت دارد که به این بیمارستان به عنوان مهمترین مرکز درمانی پوشش‌دهنده بحران توجه بسیاری شود و از وزیر بهداشت درخواست داریم که مصوبات دولت در خصوص این بیمارستان و الحاقیه بیمارستان شهیدرجایی به تعویق نیفتد.

استاندار قزوین در پایان بیان کرد: اکنون نگران معیشت خانواده‌هایی هستیم که از طریق دست‌فروشی امرار معاش می‌کنند؛ اما اگر مردم همکاری کنند خواهیم توانست با ایجاد شرایط مناسب در امر درمان بیماران، وضعیت استان را به حالت عادی برگردانیم و معیشت مردم آسیب نبیند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672211
ارسال نظر
نظرات