شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:51 منتشر شده در مورخ: 1399/09/09 شناسه خبر: 1672247
فرماندارگچساران مطرح کرد؛

کنترل شیوع کرونا با طرح "شهید سلیمانی" درگچساران

کنترل شیوع کرونا با طرح "شهید سلیمانی" درگچساران
فرماندار گچساران با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های ترافیکی گفت: متاسفانه برخی از ادارات این موارد را رعایت نمی کنند و چنانکه رؤسای ادارات این شهرستان اقدام به صدور برگه تردد نامرتبط با مشاغل کنند طبق قانون با آنها برخوردخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس علی خوان پایه،فرماندار گچساران عصر امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان گفت:8 هزارو ۴۲۲ مورد تست کرونا در این شهرستان از افراد با علائم مشکوک گرفته شده که نمونه آزمایشی ۴۰ درصد از این تعداد مثبت بوده است.

وی افزود:هم اکنون ۴۶ نفر در بیمارستان شهید رجایی و صنعت نفت این شهرستان بستری است که 56درصد از مبتلایان ویروس کرونا در این شهرستان مرد و مابقی زن بوده‌اند؛ تاکنون نیز ۷۸ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا جان باخته‌اند و۹۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان ساکن شهر هستند.

فرماندار گچساران در ادامه اظهارکرد:شاخص فوتی‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۱.۷ است در حالی که در گچساران ۲٫۲ دهم درصد رسیده است.

خوان پایه ادامه داد:مصوبات طرح محله محور(طرح شهید سلیمانی) در این شهرستان بطور مطلوب اجرا شده که برای اجرای طرح کنترل محله محور ویروس کرونا کمیته‌های پنج گانه ای شامل کمیته حمایت و قرنطینه،خانگی و غیرخانگی، رهگیری و مراقبت، آموزش همگانی، پایش و نظارت و عملیاتی محله یا منطقه تشکیل شد.

وی طرح محله محور مقابله با کرونا را یکی از مهمترین راه‌های پیشگیری و کاهش آمار مبتلایان بستری و فوتی ناشی از ویروس کرونا برشمرد و گفت: برای اجرای این طرح شهرستان گچساران به ۱۹ منطقه عملیاتی جهت مقابله و پیشگیری از کرونا تقسیم شده که ۱۵ مورد در سطح شهر و مابقی در روستاهاست.

خوان پایه درادامه نیز به اجرای طرح محدودیت‌های ترافیکی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از ادارات که ارتباطی با مشاغل دارند به دنبال صدور برگه تردد هستند و برخی از ادارات این موارد را رعایت نمی کنند و چنانچه رؤسای ادارات این شهرستان اقدام به صدور برگه تردد مرتبط نبودن با مشاغل کنند طبق قانون با آنها برخوردخواهد شد.

وی گفت: غربالگری خانوارهای دارای موارد مثبت ویروس کرونا، استفاده از سامانه ۴۰۳۰ و درگاه سلامت برای شناسایی افراد مشکوک به کرونا، تهیه لیست افراد در معرض خطر، مراجعه به منازل دارای بیماری تست مثبت کرونا، ارائه خدمات فعال مراقبتی برای گروه‌های در معرض خطر، تأمین داروی مورد نیاز بیماران، معرفی خانواده‌ها و بیماران نیازمند به تیم حمایتی، ارزیابی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی، ارجاع مواد مشکوک به تیم‌های مراقبتی و افراد نیازمند به تیم‌های حمایتی و همکاری با تیم‌های مراقبتی در امر ضد عفونی منازل در صورت نیاز از مهمترین اقدامات در اجرای طرح کنترل محله محور است.

فرماندار گچساران افزود: مشخص کردن مناطق پرخطر و پرتردد در منطقه، شناسایی افراد در معرض خطر، جمع آوری کمک‌های مردمی، خیرین، نهادها و ثبت اطلاعات آنها، هماهنگی برای تعیین محل و راه اندازی قرنطینه عمومی و توزیع بسته‌های حمایتی از دیگر موارد اجرایی در این طرح است.

درادامه این نشست نیز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران گفت: جذب کمک‌های مردمی، نهادها و سازمانهای مردم نهاد، شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا از طریق سامانه پرونده الکترونیک، رابطین سلامت، ضدعفونی منازل، اعزام تیم مراقبت در منزل، آموزش خانواده‌ها در زمینه ویروس کرونا، آموزش همگانی در زمینه ارتقا دانش و مهارت مردم برای مقابله با بیماری کرونا از مهمترین وظایف این کمیته هاست.

نورایی نسب افزود: ۱۲۳ تیم در قالب طرح محله محور مقابله با کرونا در این شهرستان تشکیل شد که با اجرای این طرح اقدامات گسترده‌ای در خصوص آموزش همگانی مردم در راستای پیشگیری از ابتلاء به کرونا به ویژه در مناطق کم برخوردار، همچنین بیماریابی سریع با انجام تست‌های بیشترو نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل‌ها و قرنطینه کردن افراد بیمار و مشکوک در شهرستان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1672247
ارسال نظر
نظرات