شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672470
در هشت‌ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

کشف ۵ تن و ۵۶۱ کیلوگرم مواد مخدر در استان مرکزی

کشف ۵ تن و ۵۶۱ کیلوگرم مواد مخدر در استان مرکزی
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۵ تن و ۵۶۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و افزایش ۱۲ درصدی این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل در عملیات ۸ ماهه نخست پلیس استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سردار "حسن مفخمی شهرستانی" فرمانده انتظامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران؛ گفت: در تحقق هر چه بهتر پلیس پاسخگو، یکی از مهم ترین برنامه های عملیاتی پلیس استان در حوزه مبارزه اثربخش در حوزه مبارزه با مواد مخدر بازتعریف و برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی کشفیات مواد مخدر در ۸ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت:در این عملیات ۵ تن و ۵۶۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و در حدود ۴۸ هزار عدد انواع قرص‌های روان‌گردان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: در این بازه زمانی تعداد ۶۳ نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و ۱۳ باند فعال در زمینه قاچاق مخدر متلاشی و در حدود ۳ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال وجه نقد در صحنه های عملیات دستگیری از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر کشف‌شده است.

این مقام ارشد انتظامی بابیان اجرای یک هزار و ۷۷ طرح عملیاتی مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال جاری در استان اضافه کرد: ۴۲۸ طرح عملیاتی پاک‌سازی نقاط آلوده در شهرستان‌های استان، ۳۰۳ طرح عملیاتی مربوط به کنترل محورهای مواصلاتی، ۱۶۵ طرح برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر و ۱۸۱ طرح با دیگر رویکردهای عملیاتی پلیس اجرا و درمجموع ۲ هزار و ۴۹۷ نفر تنها در اجرای این طرح‌ها دستگیرشده‌اند.

مفخمی شهرستانی برخورد با خرده‌فروشان و معتادان مواد مخدر را یکی از محورهای اصلی در رسیدگی به مطالبات مردمی عنوان داشت و گفت: در این بازه زمانی درمجموع تعداد ۷هزار و ۱۳۵نفر معتاد و یک هزار و ۵۳۳خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر و برای برخورد قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان به اقدامات صورت گرفته در خصوص برخورد با خریدوفروش مواد مخدر در فضای مجازی اشاره و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴پرونده در خصوص فعالیت فروشندگان مواد مخدر در فضای مجازی تشکیل‌شده و از این تعداد پرونده‌ها ۲۳ نفر دستگیر ، ۶ دستگاه خودرو و۲ دستگاه موتورسیکلت کشف‌شده است.

مفخمی شهرستانی به کشف ۵۸۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط سگ‌های مواد یاب از ابتدای سال جاری در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: این سگ‌ها به‌عنوان ابزار مهمی در مبارزه با مواد مخدر در قالب تیم هایی تخصصی در استان به کارگیری می شوند و در نقاطی که به عنوان مسیر عبور مواد مخدر از آن استفاده می شود، به کار گیری می شوند.

وی در ادامه با قدردانی از همراهی بسیار خوب مردمی در شناسایی قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر ادامه داد: تا کنون یک هزار و ۵۱۶ گزارش مردمی از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ به پلیس گزارش شده که ۱۹۵ گزارش به تشکیل پرونده منجر شده که تنها طی چهار ماهه اخیر ، ۱۸۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در بررسی این گزارش های مردمی کشف و ۲۱۲ نفر نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات مقابله ای استان در مبارزه با مواد مخدر، نگاه آموزش بخش پلیس نیز نسبت به سال های گذشته بسیار توسعه داشته و کلاس های آموزشی و مهارت افزایی متعددی در طول سال برای اقشار مختلف اجتماع از سوی کارشناسان تخصصی پلیس برگزار شده که با توجه به شیوع کرونا، محوریت این فعالیت ها در حوزه فضای مجازی اجرایی می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672470
ارسال نظر
نظرات