شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 17:11 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672499
کارگردان فیلم سینمایی "خط شکن" مطرح کرد؛

مواضع برخی سلبریتی‌ها درباره ترور شهید فخری‌زاده بوی غرب‌پرستی می‌دهد/ به خطر افتادن ویزا و اقامت آمریکا، هنرمندان را وادار به سکوت کرد

مواضع برخی سلبریتی‌ها درباره ترور شهید فخری‌زاده بوی غرب‌پرستی می‌دهد/ به خطر افتادن ویزا و اقامت آمریکا، هنرمندان را وادار به سکوت کرد
امیر مسعود وادی‌نژاد گفت: اغلب مواضعی که سلبریتی‌ ها درباره موضوعات مختلف به نام میهن پرستی می‌ گیرند، پیش از آنکه برگرفته از احساسات مردم دوستی‌ شان باشد، در جهتی است که شرایط لازم برای ویزای آمریکا را کسب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارگردان فیلم سینمایی "خط شکن" در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: سلبرتی ها نان شان را در کشور به دست می آورند اما در زمین دشمن گربه رقصانی می کنند.

امیر مسعود وادی نژاد ادامه داد: سلبریتی ها که بعضا بر اساس هنر خود به شهره رسیده اند اما شاهد هستیم که در صفحات خود در زمینه های مختلف علمی ، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... صاحب نظر هستند.

وی افزود: در قضایای مختلف شاهد هستیم سلبریتی با به چالش کشیدن یک مهم آن موضوع را در جامعه به یک حرکت تبدیل می کنند اما معمولا کمتر به مسایل مهم و حساس کشورمی پردازند.

مسئول انجمن فیلم بسیج هنرمندان استان تصریح کرد: بعضا برخی مواقع شاهد هستیم برخی از این سلبریتی ها برای صاحب نظر بودن در خصوص یک موضوع از دشمنان غربی وجه دریافت می کنند وارق ملی را به بهای اندک می فروشند.

وادی نژاد گفت: اما جای بسی تاسف و تعجب است که همه سلبریتی ها در موضوع شهادت محسن فخری زاده سکوت کردند و این نشان می دهد از این مهم سود و نفعی نمی برند و ارق ملی هم ندارند که صفحه خود را به پیام تسلیت این شهید والامقام اختصاص دهند.

وی ادامه داد: با شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان، مردم ایران، هر کسی به نوبه خود، به عملیات تروریستی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده و ترور شهید محسن فخری‌زاده را محکوم کردند. حتی ایرانی های مقیم خارج و برخی از افراد غیر همسو با جمهوری اسلامی ایران نیز به حمله تروریستی روز گذشته واکنش نشان دادند.

این مسئول تاکید کرد: سلبریتی‌هایی که برای کوچک‌ترین حوادث در غرب در شبکه های مجازی اعلامیه صادر کرده و اشک می‌ریزند؛ و یا از اتفاقاتی که در کشور رخ می‌دهد برای جلب توجه دولت‌های غربی استفاده می‌کنند؛ اما نوبت به ملت ایران که می‌رسد، سکوت اختیار می‌کنند. حتی مواضعشان در رابطه با حوادث و اتفاقات داخل کشور بوی غرب پرستی می‌دهد.

مسئول فیلم بسیج هنرمندان البرز گفت: شهیدی که پدر هسته ایران نام گرفت و مخترع کیت تشخیص کرونا بود، این اقدام سلبریتی ها نشان می دهند آنها کاملا متناسب با منفعت و خط فکری هایی که دریافت می کنند در صفحه خود صاحب نظر هستند البته ما جمع نمی بندیم و هنرمندان ارزشی ای از دامنه این سینما در آمد که سلحشورها،ابراهیم حاتمی کیاها، مجید مجیدی ها و ... از آن خارج شده است.

وادی نژاد گفت: اما کشور در یک برهه حساس به سر می برد که از بیماری ویروس کرونا بسیار تحت فشار است از دست دادن شهید والا مقام دردی بود که قلب ها را به درد آورد زیرا شهید تا یک قدمی واکسن کرونا پیش رفته بود. هدف دشمن از ترور شهید هسته ای صرفا هسته ای نبود بلکه بحث سلامت و نابودی شیعه هم از اهداف ترور بود، شهید والا مقام با خود گیت تشخیص کرونا ایرانی به همراه داشت و دشمن این را ردیابی کرده بود، هدف دشمن از ترور صرفا سیاسی نبود.

وی ادامه داد: سلبریتی هایی که هر لحظه حرف خود را عوض می کنند و در زمان انتخابات به شدت برای تبلیغ یک کاندید پای کار می آیند و بعد که اوضاع کشور را در نابسامانی دیدند نظر خود را عوض می کنند و حرف خود را پس می گیرند.

این مسئول افزود:اغلب مواضعی که سلبریتی‌ها درباره موضوعات مختلف به نام میهن پرستی می‌گیرند، بیش از آنکه برگرفته از احساسات مردم دوستی‌شان باشد، از آن جهت است که شرایط لازم برای ویزای آمریکا را کسب کنند. یعنی لازمه اخذ ویزا و تابعیت ایالات متحده سلبریتی‌هایی را وادار می‌کند که در شبکه‌های اجتماعی، اظهارنظرهایی همسو با سیاست‌های دولت آمریکا داشته باشند و بالعکس، از اظهاراتی که موجب محکومیت غربی‌ها شود، خودداری می‌کنند.

وادی نژاد ادامه داد: این سلبریتی‌ها همانانی هستند که روزی برای کشته شدگان حوادث تروریستی در پاریس عزاداری کردند و یک روز هم برای قصاص قاتل یک شهروند عادی شیرازی‌اشک ریختند و فریاد انسانیت سردادند! برخی از همین سلبریتی‌ها دارای تابعیت دوگانه هستند.

وی تصریح کرد: سلبریتی ها به شدت می توانند در تاثیر گذاری یک رویداد، یک فرهنگ، یک چالش در جامعه موثر باشند برای مثال اگر ببینیم که یک بازیگر در صفحه اینستاگرام خود یک مدی را تبلیغ می کند فردا این مد را در بدنه جامعه می بینیم.

این هنرمند در خاتمه خاطر نشان کرد: اما چه خوب است سلبریتی هایی که می توانند این قدر در جامعه موثر باشند در برهه های حساس کشور پای کار بیایند و در جامعه موثر باشند و کشور خود را ، جایی که نان شان را در آنجا به دست می آورند را فدای ویزا و تابعیت و منفعت خود کنند.

انتهای پیام/ 

 
https://www.dana.ir/1672499
ارسال نظر
نظرات