شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:47 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672518
هنر خانگی زنان الوند نشین که کرونا رونق را از آنها گرفت؛

هنری برای شب های سرد سال در شهر کوهستانی همدان/بافتنی؛ نماد مهرورزی زنان ایرانی به همه اهل خانواده است

هنری برای شب های سرد سال در شهر کوهستانی همدان/بافتنی؛ نماد مهرورزی زنان ایرانی به همه اهل خانواده است
بافندگی یکی از هنرهای زنان ایرانی در گذشته بوده که امروزه نیزمدرن تر شده و جوانان نیز به این سرگرمی مشغول هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ بافتن شال و روپوش از گذشته تا بحال قبل از هر چیز محبت زنان را به همه اهالی خانواده نشان می دهد که چگونه رج به رج کاموا را از لای انگشتان خود رد می کنند تا مهر زنانه شان در سرمای سرد زمستان عزیزانشان را بپوشاند.

مریم کنجینه ای یکی از بانوان جهادی و کارآفرین در روستاهای همدان است که با خواهر و زن دادش های خود مشغول کار بافندگی است و در آمد خوبی هم دارند.

وی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: متولد ۱۳۶۲ هستم و به مدت ۷ سال است که عروسک می بافم و قبل از کرونا فروش عالی داشتیم اما چون کارها دستی و کاموا لایکو هستند دیگر کمتر کسی سراغ عروسک ها را می گیرد.

کار آفرین همدانی اظهار داشت: با تورم و نوسانات قیمت کاموا و لایکو نیز چندین برابر شدند و قیمت یک کاموا از ۸ هزار تومان به ۲۶ تومان رسید بنابراین حتما باید کسی از قبل سفارش بده که آماده کنیم، در غیر این صورت به صرفه نیست.

کنجینه ای افزود: اکثر مدارس و مربیان برای جشن های الفبا و مراسم های مختلف سفارش می دادند و در آمدهای خوبی داشتیم و بیشتر مشتری های ما مدارس بودند.

وی قیمت گران ترین عروسک را ۱۲۰ هزار تومان و ارزان ترین آن را ۲۵ هزر تومان بیان کرد و گفت: قیمت ها به تناسب کیفیت و اندازه عروسک متفاوت است اما همیشه سعی کردیم مشتری ها را راضی نگه داریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1672518
ارسال نظر
نظرات