شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672571
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان ساری خبر داد؛

کشف بیش از 50 کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق در ساری/ کمبود نیروی انسانی، چالش‌ اصلی در برخورد با صیادان غیرمجاز

کشف بیش از 50 کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق در ساری/ کمبود نیروی انسانی، چالش‌ اصلی در برخورد با صیادان غیرمجاز
حسن عرب‌تبار از کشف بیش از 50 کیلوگرم ماهی خاویاری قاچاق در ساری خبر داد و گفت: یکی از مشکلات اصلی ما در برخورد با صیادان غیرمجاز کمبود نیروی انسانی و امکانات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن عرب‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ از کشف بیش از 50 کیلوگرم ماهی خاویاری دریایی در ساری که به‌صورت قاچاق صید شده بود خبر داد و اظهارکرد: طی گشت مشترک و غیرمحسوسی که از بازار ماهی فروشان  ساری صورت گرفت تعداد پنج قطعه ماهی خاویاری نارس به میزان 51 کیلوگرم کشف و توقیف شد.

وی با اشاره به اینکه کشف ماهی خاویاری دارای جرایم بالایی است، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه هیچ فردی مسئولیت این ماهیان را بر عهده نگرفته با دستور قضایی جزو اموال بلاصاحب تحویل اداره کل شیلات شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان ساری تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون با انجام گشت‌های دریایی صورت گرفته تعداد دو هزار و 850 رشته انواع دام‌های صیادی غیرمجاز از دریای ساری کشف و جمع‌آوری شده است.

عرب‌تبار یادآورشد: به دلیل افزایش قیمت ادوات صیادی و بیم ضرر ناشی از جمع‌آوری ادوات صیادی توسط ماموران موجب شده که صیادان غیرمجاز فعالیت گسترده خودرا تاکنون آغاز نکرده باشند.

وی یادآورشد: صیادان غیرمجاز به بهانه مسافرگردی در فصل‌های مختلفی از سال با شناور در دریا حاضر شده و اقدام به صید غیرمجاز می کنند که این مورد در مناطق و شهرهای توریستی نزدیک به دریا بیشتر انجام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان ساری با بیان کمبودهای موجود برای جلوگیری از صید غیرمجاز تاکید کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در برخورد با صیادان غیرمجاز کمبود نیروی انسانی و عدم برخورداری از امکانات است که این موضوع موجب شده تا نتوانیم به شکل مناسب از ذخایر دریایی حراست کنیم.انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1672571
ارسال نظر
نظرات