شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1399/09/10 شناسه خبر: 1672618
مسئول هنری و امور سینمایی حفظ آثار استان قزوین خبرداد؛

انتشار فراخوان عکس والدین شهیدان در قزوین/ کتاب "روایت تصویری پدران و مادران شهدا" منتشر می‌شود

انتشار فراخوان عکس والدین شهیدان در قزوین/ کتاب "روایت تصویری پدران و مادران شهدا" منتشر می‌شود
روح الله شریفی از انتشار فراخوان عکس والدین شهدا در قزوین خبر داد و گفت: کتاب "روایت تصویری پدران و مادران شهدا" به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین منتشر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح الله شریفی مسئول هنری و امور سینمایی حفظ آثار استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین از انتشار فراخوان عکس والدین شهدا خبر داد و اظهار کرد: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین در نظر دارد کتاب "روایت تصویری پدران و مادران شهدا" را منتشر کند و به همین منظور از همه عکاسان، خبرنگاران و علاقمندان دعوت به همکاری می‌کند.

وی با اشاره به شرایط آثار ارسالی افزود: والدین شهدا باید ساکن قزوین بوده و شهید والامقام از شهدای استان قزوین باشند؛ لذا از پذیرش آثار مربوط به سایر استان‌ها معذور هستیم؛ همچنین آثار دریافتی تنها شامل پدران و مادران شهدا می‌شود و اولویت با عکس‌هایی است که دو نفر در کنار هم باشند؛ اما عکس‌های تکی از پدر یا مادر شهید نیز قابل قبول هستند.

مسئول هنری و امور سینمایی حفظ آثار استان قزوین تصریح کرد: موضوع اصلی عکس‌ها مستند اجتماعی پدران و مادران شهداست و تصاویر باید روایتگر زندگی آنها در گذر روزگار و سال‌های پس از شهادت فرزندشان باشد.

وی عنوان کرد: عکس‌های یادگاری و گزارشی از داوری کنار گذاشته خواهند شد؛ ضمن اینکه عکس‌های ارسالی باید ارزش هنری داشته و حداقل اصول عکاسی حرفه‌ای را رعایت کرده باشند و بیشترین ارزش مربوط به تصاویری است که در دوران جنگ تحمیلی گرفته شده باشد.

شریفی بیان کرد: نحوه انتشار تصاویر به صورت کتاب خواهد بود و به آثار نهایی منتشره حق رایت پرداخت می‌شود و نام عکاس در کنار عکس‌ها درج و کلیه مسئولیت‌های حقوقی بر عهده وی خواهد بود.

این مقام مسئول در مورد نحوه ارسال آثار گفت: عکس‌ها با کیفیت پایین جهت داوری به مدیریت هنری بنیاد حفظ آثار استان قزوین به نشانی الکترونیکی ayehayesepid@gmail.com یا به شماره فضای مجازی در واتساپ و تلگرام 09192858321 ارسال شود.

وی در پایان گفت: همچنین علاقمندان می‌توانند عکس‌های خود را به نشانی پستی قزوین خیابان شهید بابایی کوچه 31 پلاک 12 بفرستند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02833664602 تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672618
ارسال نظر
نظرات