شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 09:33 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672691
فرمانده سپاه نینوا گلستان خبر داد؛

آغاز بکار رسمی طرح شهید سلیمانی از چهارشنبه در گلستان/ حضور سه تیم حمایت، نظارتی و مراقبتی بسیج در محله‌ها

آغاز بکار رسمی طرح شهید سلیمانی از چهارشنبه در گلستان/ حضور سه تیم حمایت، نظارتی و مراقبتی بسیج در محله‌ها
سردار ملک شاهکویی گفت: طرح شهید سلیمانی در قالب سه تیم حمایتی، نظارتی و مراقبتی است که هرکدام متشکل از پزشک، پرستار و نیروهای خدماتی برای حمایت از خانواده درب منزلشان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به‌ نقل از گلستان ما؛ سردار علی ملک شاهکوهی عصر امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه در گفت و گو با این پایگاه خبری ضمن تسلیت شهادت دانشمند بزرگ هسته ای کشور اظهار کرد: دو طرح به سپاه پاسداران «17 ربیع»  و «شهید سلیمانی» ابلاغ شد.

سردار ملک شاهکویی افزود: در قالب طرح « 17 ربیع» بکارگیری نیروهای بسیج پیرو دستور فرمانده  کل سپاه به منظور ساماندهی وضعیت بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها با مشارکت نیروی انتظامی ،اداره کل صمت، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل تعزیرات و ستادهای مبارزه با کالا و ارز جهت هرگونه مساعدت و نظارت بر قیمت ها  تشکیل شده است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با بیان اینکه بسیجیان باتابلوی دستگاه متولی اداره کل صمتt جهاد کشاورزی و تعزیرات به سراغ مراکز صنفی می روند، متذکرشد: سپاه پاسدران  مستقیم ورود پیدا نمی کند، ما فقط به عنوان کمک به دستگاه های اجرایی  نیرو تزریق می کنیم چون این ادارات و نهادها نیروی انسانی که بتواند تمام بازار استان گلستان را ارزیابی کنند، ندارند .

بسیجیان آموزش دیدند

به گفته سردار ملک شاهکوهی، بسیجیان ما آموزش دیدند و به گروه های مختلف تقسیم شدند.

وی با بیان اینکه موضوع مهم تر ، گرانفروشی و علت گران فروشی است، تصریح کردکرد: ما روی این مسئله حساسیم ، برداشت ما این است برخی از اقلام دپو و احتکار شدند شناسایی انبار دپو و شناسایی محتکران ومفسدین اقتصادی و اخلال گران نظام پولی کهتعدادشان زیاد نیست، با ماست و ما با اشراف اطلاعاتی به آنها دست پیدا می کنیم.  

ملک شاهکوهی ادامه داد: مردم می توانند از طریق شماره  114 با سازمان اطلاعات سپاه  و 113  مرکز شبانه روزی اداره کل اطلاعات  تماس بگیرند که سریع گشت های اقتصادی در مراکز حاضر شوند  و در این مورد هماهنگی های خوبی هم انجام شده است.

وی به  توزیع کالا های اساسی هم اشاره کرد و گفت: 400 تن مرغ و گوشت منجمد گاوی در اختیار ما قرار داده شد و ما برای نظارت بر توزیع در سطح استان همکاری می کنیم به این صورت که بعد از اعلام مراکز عرضه ناظران بسیجی ما بر فروش مراکز نظارت خواهند کرد.

ملک شاهکوهی در ادامه با بیان اینکه طرح «شهید سلیمانی » از چهارشنبه 12 آذر  در استان گلستان آغاز به کار می کند، خاطرنشان کرد: این طرح با ابلاغ مقام معظم رهبری مبنی بر  اینکه بسیج به دولت و وزارت بهداشت و درمان  در  بحث مقابله با کووید 19 کمک کند برابر توافق بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت و درمان اجرایی می شود.

به گفته سردار ملک شاهکوهی؛ افتتاحیه و بازدید از روند اجرای این طرح  در علی آبادکتول  خواهد بود.

فرمانده سپاه نینوا گلستان توضیح داد:« چه کنیم خانواده  ها از خودشان مراقبت کنند؟چه کنیم که محله از خود مراقبت کند؟لذا این طرح  با شعار «هر خانه یک پایگاه سلامت» اجرایی می شود.

کم کردن بار بیمارستان ها و جلوگیری ازگسترش بیماری

وی با بیان اینکه هدف اصلی  این طرح این است که بار بیمارستان ها را کم کنیم و جلوی گسترش بیماری را بگیریم ، ادامه داد: این طرح می گوید؛قبل از اینکه بیمار به بیمارستان بیاید  کادر درمان به سراغش برودو سامانه 40 30مشخص شد ، مردم توجیه شدند افرادی هم که  اطلاع ندارند از طریق پایگاه ها و مساجد توجیه می شوند که با مراکز بهداشتی تماس بگیرند .

ملک شاهکوهی درباره نحوه اجرای این طرح گفت: کسی به کرونا مبتلا می شود به خاطر اینکه زنجیره انتقال قطع شود نباید از منزل خود بیرون بیاید زیرا از منزل تا بیمارستان شاید ده ها نفر را آلوده کند لذا سیکلش "مریض، پایگاه سلامت، خانه بهداشت، مرکز بهداشت نقاهتگاه و بیمارستان" است.

تمرکز زدایی و مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه های محله محور و خانواده محور

وی اضافه کرد: در این طرح فرد بیمار زمانی به بیمارستان مراجعه می کند که  در مرکز بهداشت و نقاهتگاه تشخیص داده شود، در این صورت هم کادر درمانی استراحت می کنند و مردم  از لحاظ روحی و روانی  احساس  راحتی می کنند.

ملک شاهکوهی با بیان اینکه شعار طرح شهید سلیمانی «تمرکز زدایی و مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه های محله محور و خانواده محور »، تصریح کرد: این طرح به منظور اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری،  ورود نیروی بسیج برای رهایی کشور از این بیماری همه گیر ، کمک به دولت و دانشگاه علوم پزشکی   و مراکز بهداشتی، حمایت مددکاری به خانواده های بی بضاعت و کم بضاعت و بازگردادن روحی و روانی جسمی برای آحادجامعه ، ایجاد فضای امن و پرداختن به کلیه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: این طرح در قالب سه  تیم حمایتی، نظارتی و مراقبتی و شش ماهه پیش بینی شده و هرکدام متشکل از پزشک، پرستار ، نیروهای خدماتی برای حمایت ازخانواده درب منزلشان است . هرمنطقه هم در شهرها بلوک بندی شده اند وخدمات و پشتیبانی بسیجیان بهره مند خواهند شد.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672691
ارسال نظر
نظرات