شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 08:58 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672741
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

طرح غربالگری شهید سلیمانی با همکاری بسیج درحال اجراست/ انجام روزانه یک هزار تست کرونا از هفته آینده

طرح غربالگری شهید سلیمانی با همکاری بسیج درحال اجراست/ انجام روزانه یک هزار تست کرونا از هفته آینده
محمدعلی معصومی فر گفت: طرح غربالگری شهید سلیمانی با مشارکت نیروهای بسیج استان قزوین از اول آذرماه آغاز شده و هم اکنون در محلات قزوین برای کاهش بیماری درحال اجراست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی معصومی‌فر، معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین در مورد اجرای طرح "شهید قاسم سلیمانی" در استان اظهار کرد: این طرح از اول آذر ماه در کشور و استان با هدف کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا از طریق کاهش یا قطع زنجیره انتقال بیماری آغاز شده است.

وی افزود: طرح شهید سلیمانی با مشارکت مردم و بسیج تاکنون اجرا شده است و از هفته آینده با دریافت تست‌های سریع کرونا که ظرف ۲۰ دقیقه می‌تواند تشخیص اولیه غربالگری را نشان دهد برنامه داریم که روزانه از هزار نفر تست کرونا گرفته و غربالگری کنیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم که در راستای اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی مشارکت و همکاری کنند تا به خوبی اجرا شود و به هدف خود نزدیک‌تر شویم.

ترخیص ۹۳ بیمار بهبودیافته کرونا در شبانه‌روز گذشته

وی در ادامه عنوان کرد: برای ارزیابی نتایج حاصل از محدودیت‌های روزهای اخیر، زود است که اکنون اظهار نظر کنیم و امیدواریم از اواخر هفته جاری یا اوایل هفته آینده نتیجه اعمال محدودیت‌ها برای ما مشخص شود کما اینکه در پیک اول نیز نتیجه محدودیت‌ها را شاهد بودیم که اواخر فروردین ماه افت بسیار محسوس داشتیم.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در سطح استان گفت: در شبانه‌روز گذشته ۸۰ بیمار جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند.

وی آمار فوتی‌های ناشی از کرونا طی شبانه‌روز گذشته را ۹ نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۵۰۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۴ نفر بدحال بوده و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در پایان با تاکید بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌های کرونایی در پیشگیری از شیوع کرونا گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672741
ارسال نظر
نظرات